Dobrá vec sa podarila

| Štítky: Aktuality

img_1755.jpgK tomu aby vznikali veci nadpriemerné a ojedinelé, je treba  nielen súhru okolností, ale najmä poctivú a tvrdú prácu. To všetko sa podarilo v spolupráci s nadáciou Orin Panacea a Tescomy a tak sa malí pacienti Bratislavskej onkológie môžu vo svojom nedobrovoľnom domove cítiť aspoň trošku lepšie.

Pred koncom roka vznikli na detskej onkológii nádherné veľkoplošné maľby – rozprávkový svet. Rukou akademického maliara pána Romana Hvizdáka vznikli rozprávkové postavy, ktoré deťom a ich rodičom pomáhajú zabudnúť na ich neľahký údel, veď i napriek tomu, že sú choré a musia sa liečiť, stále sú to deti s detskými snami a želaniami.

img_1812.jpg

Dňa 11.1.2012 sa tak na oddelení mohli stretnúť s vedením nemocnice a oficiálne pokrstiť nástenné maľby a odovzdať ich deťom. Dnes už dlhoročná spolupráca Tescomy s nadáciou pani Ivany Christovej priniesla ďalší hodnotný výsledok. Deťom odovzdali populárni televízni moderátori Kvetka Horvátová a Pavol Bruchala tričká a ďalšie darčeky. Deti potešilo aj divadelné predstavenie a oddelenie sa premenilo na malý rozprávkový svet.

img_1769.jpg

Týmto ďakujeme za vynikajúcu spoluprácu pani Ivane Christovej a pani Linde Salvovej a tešíme sa na ďalšie podobné projekty.