Lis na zdravé tyčinky DELLA CASA: Bezlepková tyčinka, skvelá zdravá desiata!

| Štítky: Novinky


V škole, na cestách, v posilňovni nebo v práci… Dobiť baterky potrebuje občas každý! Bohatým zdrojom bielkovín, zdravých tukov a hlavne energie sú oriešky a semienka. S novým lisom ich stačí „zlepiť“ dohromady obľúbeným sušeným ovocím alebo medom a zdravá tyčinka je na svete!


tycinky2.jpgOrechové s datľami a medom

Suroviny

120 g lúpaných mandlí, 120 g vlašských orechov, 120 g sušených datlí, lyžica medu, lyžička mletej škorice

Postup

  1. Zmes rozdeľte na 6 rovnakých častí. Silikónové formičky vložte do vaničiek a naplňte ich tesne pod okraj pripravenou zmesou.

  2. Formičky vo vaničkách položte na seba a uzavrite viečkom. Oba pružné uzávery nasaďte do zárezu vo viečku a dajte na najmenej hodinu stuhnúť do chladničky. Dobrý tip: Čim dlhšie bude lis s tyčinkami v chladničke, tým lepšie bude tyčinka držať tvar.

  3. Lis rozložte, silikónové formičky vyberte z plastových vaničiek a ľahkým zatlačením na pružné dno tyčinky z formičiek opatrne vyklopte.

    643188_recept_1.jpg

Pečené a chrumkavé

Pokiaľ máte v obľube chrumkavé pečené tyčinky, vyskúšajte fitness recept , s ktorého prípravou vám opäť pomôže šikovný lis na tyčinky . Jeho súčasťou sú formičky z prvotriedneho žiaruvzdorného silikónu, ktoré dajú vašej originálnej desiatej správny tvar a upečú ich dozlatista a je možné ich kúpiť aj samostatne . Zdravú sladkosť ocenia iste aj vaše deti ako náhradu za čokoládové tyčinky plné cukru a zbytočnej chémie. Recepty nájdete v balení!

Fitness s kokosom

Suroviny

100 g žitných vločiek, 100 ml kokosového mlieka, 30 g kešu orieškov, 30 g vlašských orechov, 20 g strúhaného kokosu, 64 g proteínového vanilkového prášku, lyžička škorice

Postup

  1. Zmesměs rozdeľte na 6 rovnakých častí, silikónové formičky naplňte tesne pod okraj a dobre utlačte.

  2. Formičky bez plastových vaničiek vložte do predhriatej rúry a pečte 20 – 25 minút pri 180 °C. 

  3. Upečené tyčinky nechajte vychladnúť a ľahkým zatlačením na pružné dno ich z formičiek opatrne vyklopte. 
Dobrý tip: Upečené tyčinky polejte rozpustenou tmavou alebo bielou čokoládou.

643188_recept_pecene_01.jpg