Mlynček na kávu HANDY: S keramikou pre dokonalú chuť a zvodnú vôňu!

| Štítky: Novinky

Káva musí byť horúca ako peklo, čierna ako diabol a sladká ako láska, hovorieval s obľubou Napoleónov pobočník Charles Maurice de Talleyrand-Périgord. Ako na to, aby bola presne taká? Správny mlynček, to je alfa a omega toho, aby ste uvarili kávu s delikátnou chuťou a zvodnou vôňou. Áno, TESCOMA ho má!

Ak už ste si zamilovali zamatové espresso, jemné cappuccino alebo napr. mokka kávu, kľúčové pre výnimočnú chuť je jedno: namlieť kávové zrnká tesne pred prípravou. Z mletej kávy časom unikajú aromatické látky, a tak stráca chuť. Ale pozor na to, akým mlynčekom zrná meliete!

Ku káve je šetrný!

Mlecí mechanizmus mlynčeka musí byť k zrnkám mimoriadne šetrný, aby v káve nespôsoboval nežiadúce chuťové zmeny a zachoval zdraviu prospešné antioxidanty. Pre mlynček HANDY je to samozrejmosť a ocenia ho aj skutoční kávoví experti.

Čím je výnimočný? Keramikou. Práve z nej je unikátny mlecí mechanizmus , ktorý zrnká jemne rozdrví a zachová v káve prirodzenú chuť. „Vďaka nášmu mleciemu mechanizmu sa uvoľní zo zrniek viac éterických olejov, káva je potom aromatickejšia a zážitok z jej pitia intenzívnejší,“ vysvetľuje dizajnér TESCOMY a autor mlynčeka Martin Koval.

04-clanok-kava1.png

Dokonalá keramika!

Podľa toho, na aký druh kávy máte chuť, jednoducho otočíte ovládačom hrubosť mletia. Mlynček zrnká rozmelie na približne rovnaké čiastočky (nehrozí tak zanesenie prístroja na espresso) a ručné mletie s keramikou navyše zaručí, že ich nespálite ako pri používaní elektrických alebo lacných mlynčekov . „Pri mlynčekoch s kovovými nožmi sa často stane, že sa káva spáli, výrazne zhorkne a je takmer nepitná,“ dodáva Koval.

Že je ručné mletie časovo náročné a zbytočne namáhavé? Bez obáv, aj na to sme v TESCOME mysleli. Kávu si pripravíte pekne po starom, ale zároveň rýchlo a hlavne pohodlne .

04-clanok-kava2.png

Po starom, ale pohodlne!

Mlynček HANDY sme navrhli tak, aby jeho obsluhu zvládlo aj dieťa. Inak povedané, na točenie rukoväťou nie je potrebná žiadna veľká sila . Stačí niekoľkokrát otočiť a porcia kávy je pripravená! Rukoväť je navyše odnímateľná pre úsporné skladovanie. Prekvapí vás aj jednoduché plnenie mlynčeka . Zásobník na kávu sme vybavili vychytaným otočným viečkom, nemusíte ho tak odnímať (nestratí sa vám) a zrnká nasypete na miesto bez problémov.

A jedna dobrá správa na záver: nádobka na pomletú kávu má odmerku (1-4 šálky) a je odnímateľná ! Nie je tak potrebné kávu z mlynčeka zložito vyklepávať, ale odmerku z tela mlynčeka ľahko vyberiete a premiestnite do kávovaru alebo šálky.

Pokiaľ ste si obľúbili klasické talianske espresso, máme pre vás ešte skvelý tip. Luxusný kávovar MONTE CARLO ho uvarí v kombinácií s namletou kávou z mlynčeka HANDY priam dokonale . Okrem špičkovej nehrdzavejúcej ocele u neho oceníte ergonomické úchytky, ktoré nepália, a silikónové a odolné tesnenie. Práca s kávovarom je tak úplne bezpečná.