info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieAko si poradiť s úrodou? Pomôžeme vám ;-)

Ako si poradiť s úrodou? Pomôžeme vám ;-)

August. To máte cukety od tety, marhule od deda, hromadu vlastných byliniek a koreňovej zeleniny. Ďalej veľa uhoriek, karfiolu, ríbezlí a ďalších čerstvých, čerstvo zozbieraných dobrôt. Ako sa s tým všetkým popasovať a bezo zvyšku spracovať? Pozrite na naše tipy, ktoré si rovno môžete objednať alebo kúpiť v našich predajniach.

Panvice SteelCRAFT

Cukety, mäso aj vajcia si zaslúžia luxusný povrch

Napríklad taký, ktorým disponujú panvice SteelCRAFT. Zlučujú v sebe výhody klasických oceľových panvíc bez nepriľnavého povrchu s pozitívami v kuchyni najčastejšie používaných panvíc s antiadhéznym povrchom. Vďaka sendvičovej oceľovej konštrukcii distribuujú teplo zo sporáka rýchlo a rovnomerne do všetkých častí nádoby. Unikátny antiadhézny povrch s vyvýšeným nerezovým rastrom pritom umožňuje intenzívne a rovnomerné opekanie bez pripaľovania.

Odšťavovač HANDY

Dávate prednosť spracovaniu plodín do tekutej podoby? Potom pre vás máme prvotriedny, vysoko účinný ručný odšťavovač na šetrné odšťavovanie ovocia a zeleniny za studena. Ak  váhate medzi elektrickým a manuálne poháňaným odšťavovačom, potom vedzte, že pri nízkych otáčkach ručne poháňaného odšťavovača sa ovocná ani zeleninová šťava nezahrieva, a preto v nej zostáva zachované maximum minerálov, vitamínov aj nutričných látok. Jej chuť je prirodzenejšia, ako je u štiav z elektrických odšťavovačov s vysokými otáčkami. Skúste to! ;-)

Polievkovar PRESIDENT

Ak ste "polievkoví", skvelým riešením ako spracovať úrodu je polievkovar. Tento moderný mixér s integrovaným varným dnom za vás uvarí výdatné krémové polievky, poctivé vývary a omáčky ako od babičky. Zvládne však aj ovocné smoothie, mliečne koktaily alebo pyré pre vašich najmenších či ako prílohu k mäsu. Náš extra výkonný polievkovar PRESIDENT je plne automatický - suroviny stačí vložiť do sklenenej nádoby, zvoliť zodpovedajúci program a polievkovar sa ďalej o všetko postará sám.

Možno sa vám budú hodiť tiež:

Súprava na kvasenie DELLA CASA

Kvasenie je radosť. DELLA CASA je kvasenie ;-)

Menej tradičným, ale o to zdravším spôsobom, ako spracovať úrodu, je blahodárne kvasenie. Myslíte, že je príliš zložité? Omyl! Naša unikátna súprava na výrobu trvanlivých pokrmov revolučným spôsobom uľahčuje kvasenie v domácich podmienkach. Je skvelá na prípravu domácej kyslej kapusty, kvasených uhoriek, nakladanej zeleniny, kimchi a pod.

Krájacie dosky BAMBOO

Drevené dosky BAMBOO pri spracovaní zeleniny nesmú chýbať. Sú vynikajúce nielen na krájanie, ale aj na servírovanie pokrmov. Predovšetkým sú vyrobené z vysoko kvalitného, tvrdého a odolného dreva bambusovníka. Vďaka použitiu najkvalitnejšieho materiálu poskytujeme na tieto dosky na krájanie 5-ročnú záruku.

Strunový sekáčik HANDY

Pre super rýchle sekanie na požadovanú hrúbku možno oceníte strunový sekáčik HANDY. Vďaka vychytanému príslušenstvu tiež odstredí umyté bylinky aj šalát a vyšľahá dresingy alebo tekuté cestá.

Strúhadlá HANDY X-sharp

Strúhadlá s krytom, ktorý je súčasne zásobníkom

Strúhadlá HANDY X-sharp predstavujú úplne inú dimenziu strúhania, než na akú ste zvyknutí pri bežných strúhadlách. Okrem toho, že majú mimoriadne ostré a odolné čepele z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, sú ich čepele pre pohodlné a bezpečné strúhanie prepnuté dovnútra do tvaru „U“. Tento profil „vedie ruku“ počas strúhania správnym smerom, nie je potrebné sa „triafať“ na čepele strúhadla. Ochranný kryt čepelí slúži po nasadení na zadnú stranu strúhadla ako zásobník, ktorý rieši premiestňovanie nastrúhaných potravín na potrebné miesto. 

Taniere SIENA

Či už zeleninu a ostatné plodiny spracujete do podoby akéhokoľvek jedla, zaslúžia si jedinečne odprezentovať. A práve preto sme do ponuky nášho riadu zaradili taniere SIENA vhodné na každodenné aj sviatočné stolovanie. Čím sú jedinečné? Ručná výroba keramického riadu dáva každému tanieru tejto línie punc originality. Spoločne s unikátnou povahou glazúrovaného povrchu sa farebné odtiene jednotlivých tanierov od seba vzájomne mierne líšia. Každý tanier línie SIENA je teda originál.

K stolovaniu patrí aj korenie. Pokiaľ vám chýbajú moderné mlynčeky na dochucovanie počas varenia a stolovania, nemali by vašej pozornosti uniknúť tie z línie GrandCHEF. Dajú sa totiž odkladať ľubovoľnou stranou dole, čo oceníte najmä pri intenzívnom používaní počas varenia. Majú kvalitný mlecí mechanizmus zo špeciálne tvrdenej keramiky s nastaviteľnou hrubosťou mletia. Navyše sú vybavené viečkom na zachytávanie zvyškov korenia a neznečistia pracovnú dosku kuchynskej linky ani jedálenský stôl. 

Ešte môžete potrebovať: