info text
 • Prihlásiť sa
 • Prihlásiť sa
Úvodná stranaNajčastejšie otázky

Najčastejšie otázky

Distribúcia a predaj

Máte svoje vlastné značkové predajne?
Je možné nakúpiť vaše výrobky priamo u vás ako u výrobcu?
Kde a ako je možné zakúpiť tovar značky TESCOMA?

Vlastné značkové predajne prevádzkuje spoločnosť TESCOMA od roku 2009 ako „Predajné centrá TESCOMA". Nájdete v nich najširší sortiment našich produktov, ochotný a vyškolený personál pripravený vám so všetkým poradiť a pomôcť a tiež možnosť zapojiť sa do vernostného programu „TESCOMA to má!". Ich prehľad nájdete v sekcii Predajne.

Ďalšou možnosťou ako kúpiť výrobky značky TESCOMA, je značkový internetový obchod www.tescoma.sk. Nájdete v ňom kompletný sortiment značky TESCOMA, špeciálne aj akčné ponuky a vernostný program TESCOMA Club.

V neposlednej rade nájdete produkty TESCOMA u našich zmluvných obchodných partnerov – v súkromných predajniach domácich a kuchynských potrieb, supermarketoch, hypermarketoch, v partnerských zásielkových a internetových obchodoch.

V sídle spoločnosti TESCOMA v Púchove výrobky zakúpiť nemožno.

Ponúkate darčekové poukazy pre vaše výrobky? V akej hodnote a kde ich možno získať?

Áno, ponúkané darčekové poukazy, ktoré slúžia k nákupu sortimentu značky TESCOMA. Viac informácii získate na tejto stránke.

Informácia o cenách

Kde nájdem odporúčané ceny výrobkov TESCOMA?

Prehľad maloobchodných cien výrobkov značky TESCOMA nájdete na stránkach www.tescoma.sk. Za tieto ceny môžete naše výrobky zakúpiť priamo na e-shope a tiež v Predajných centrách TESCOMA – našich značkových predajniach. Konečné ceny našich výrobkov u zmluvných obchodných partnerov a predajcov si určujú títo predajci sami.

Katalóg a sortiment

Môžete mi poslať aktuálny katalóg výrobkov TESCOMA?

Tlačený katalóg výrobkov TESCOMA je vyhradený len pre potreby obchodných partnerov a je k dispozícii k nahliadnutiu v Predajných centrách TESCOMA a u väčšiny predajcov našich výrobkov. Kompletný sortiment TESCOMA vrátane noviniek však nájdete na e-shope.

 

Kde je možné osobne si prehliadnuť váš kompletný sortiment?

Našu kompletnú ponuku nájdete v sekcii Katalóg. Vzhľadom k rozsahu sortimentu (cca 2500 položiek) však nie je kompletná ponuka k videniu na žiadnej z predajní.

 

Je na internete uvedená záručná doba platná pre vaše výrobky?

Áno, záručná doba je pri výrobkoch na našich webových stránkach a značkovom e-shope uvedená. Záručná doba pre jednotlivé výrobky značky TESCOMA je stanovená podľa platných predpisov, jej dĺžka je minimálne 24 mesiacov. Pre väčšinu kuchynských potrieb značky TESCOMA však poskytujeme nadštandardnú záruku v trvaní 3, 5 alebo 10 rokov. Záručná doba každého výrobku značky TESCOMA je vždy uvedená na obale výrobku aj v návode na použitie. 

 

Kde je možné zoznámiť sa s vašimi novinkami?

Kompletný sortiment výrobkov TESCOMA vrátane noviniek je uvedený a pravidelne aktualizovaný na týchto stránkach aj na e-shope.

 

Kontrola kvality
 

Je TESCOMA naozaj český výrobca?

Spoločnosť TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01 Zlín je výrobcom všetkých kuchynských a domácich potrieb chránených registrovanou ochrannou známkou TESCOMA®. Podľa platnej legislatívy je spoločnosť TESCOMA s.r.o. ako výrobca označená na výrobkoch, obaloch a v návodoch na použitie vlastných výrobkov.

 

Kde sú vyrábané výrobky TESCOMA?

Spoločnosť TESCOMA prevádzkuje vlastné výrobné kapacity v Českej republike a celý rad výrobkov v tuzemsku tiež vyrába. Zároveň spolupracujeme s ďalšími viac než 100 subdodávateľmi v ČR, krajinách EÚ a ostatných krajinách sveta. Všetky výrobky značky TESCOMA sú chránené registrovanou ochrannou známkou TESCOMA® a podľa platnej legislatívy majú na obale uvedený presný názov a sídlo výrobcu: TESCOMA s.r.o., U Tescomy 241, 760 01, Zlín.

 

Ako je dokladovaná hygienická vhodnosť používaného materiálu?  

Hygienický štandard každého materiálu použitého pri výrobe kuchynských potrieb TESCOMA je dokladovaný tzv. skúšobným protokolom vystaveným akreditovaným skúšobným laboratóriom ITC a.s. v Zlíne. Skúšobný protokol musí byť vystavený ešte pred uvedením výrobku na trh. Všetky materiály používané pri výrobe kuchynských potrieb TESCOMA sú aj po uvedení do výroby opakovane testované, kontrolované a overované v každej výrobnej dodávke tak, aby spĺňali predpísané štandardy.

 

Ako garantujete, že vaši zmluvní výrobcovia dodržujú schválené materiály a technológie? 

Výrobná kontrola v spoločnosti TESCOMA je podriadená zavedeným štandardom podľa noriem ČSN EN ISO 9001. V našom akreditovanom skúšobnom laboratóriu overujeme všetky použité vstupné materiály každej línie výrobkov, rovnako ako jednotlivé výrobky v každej výrobnej šarži. Okrem toho navyše overujeme a testujeme aj všetky parametre, ktoré majú vplyv na bezpečnosť, zdravotnú nezávadnosť, funkčnosť a životnosť konkrétneho výrobku. Pracovníci oddelenia Riadenia kvality tiež vykonávajú pravidelné dodávateľské audity vo výrobných miestach.

 

VIAC O TESTOVANÍ NAŠICH VÝROBKOV

 

 

 

Údržba, použitie a vlastnosti výrobkov TESCOMA

Ako správne čistiť a udržiavať nerezový riad?

Kuchynský nerezový riad čistite bežnými čistiacimi prostriedkami, nikdy nepoužívajte agresívne látky, chemikálie a ostré predmety. Silne znečistený riad nechajte odmočiť vo vode či v roztoku vody so saponátom. Po každom umytí riad vždy utrite do sucha.

Upozornenie: Soľte až do vriacej vody! Solenie do studenej vody môže vyvolať vysokú koncentráciu kuchynskej soli na dne riadu, čo vedie k vzniku svetlých škvŕn, tzv. jamkovej korózie. Tieto svetlé škvrny na dne riadu inak neobmedzujú funkčnosť či zdravotnú nezávadnosť riadu, nie sú vadou výrobku a nemôžu byť predmetom reklamácie. Ak sa objavia vo vnútri riadu biele usadeniny či dúhové zafarbenie, vyčistite ich octom, niekoľkými kvapkami z citrónu alebo špeciálnym prípravkom na nerezový riad. Ide o sedimenty, ktorých tvorenie je závislé na chemickom zložení používanej vody.

Kuchynský riad TESCOMA možno umývať v umývačke riadu. Pri umývaní v umývačke dbajte, aby sa nerezový riad nedotýkal iných kovových kuchynských potrieb, inak sa na riade môžu objaviť hrdzavé alebo svetlé škvrny, tzv. kontaktná korózia. Po ukončení umývacieho cyklu otvorte dvierka umývačky čo najskôr a riad z umývačky vyberte. Korózia môže byť na riad prenesená aj vodou z iného výrobku, pre zachovanie dokonalého vzhľadu riadu preto odporúčame umývanie v umývačke obmedziť, prípadne vylúčiť.

 

Možno umývať tlakové hrnce v umývačke riadu?

Nádoby tlakových hrncov značky TESCOMA možno umývať v umývačke riadu. Pokrievky a veká tlakových hrncov TESCOMA v žiadnom prípade v umývačke neumývajte, pre podrobné informácie o údržbe tlakových hrncov si dôkladne preštudujte návod na použitie vášho tlakového hrnca.

 

Ktoré z vašich jedálenských príborov možno umývať v umývačke?

Všetky modely jedálenských príborov TESCOMA sú vyrobené z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a možno ich umývať v umývačke riadu. Pre zachovanie dlhodobo dokonalého vzhľadu však odporúčame umývanie v umývačke obmedziť alebo úplne vylúčiť. Pokiaľ príbory v umývačke umývate, osušte ich bezprostredne po umytí jemnou utierkou. Príbory TESCOMA umývajte šetrným spôsobom pod tečúcou vodou s použitím bežných čistiacich prostriedkov. V prípade silného znečistenia nechajte odmočiť. Bezprostredne po umytí príbory osušte jemnou utierkou, nenechávajte vyschnúť.

 

Čo znamená značenie 18/10? Z akého materiálu je vyrábaný nerezový riad?

Značenie nerezovej ocele 18/10 je pomer použitých legujúcich prvkov chróm/nikel. Nerezový riad TESCOMA je vyrobený z niekoľkých druhov nehrdzavejúcej ocele, podľa typu a účelu použitia:

 • Telo hrnca je vždy z nehrdzavejúcej ocele 18/10.
 • Dno nádoby je vyrábané z nehrdzavejúcej ocele 18/10, z dôvodu správnej funkcie riadu na indukčných sporákoch.
 • Nerezové úchyty riadu sú zo špeciálnych nerezových zliatin, ktoré majú menšiu tepelnú vodivosť, aby sa úchyty riadu zahrievali čo najmenej.
 • Riad je vybavený extra silným trojvrstvovým sendvičovým dnom. Sila dna pri rôznych typoch nerezového riadu je v rozmedzí od 3,7 do 5,5 mm, podľa konštrukcie jednotlivých typov riadu.

 

Čo znamená uvádzaný objem kuchynského riadu?

Objem nádoby je podľa technickej normy celkovým objemom nádoby naplnenej až po horný okraj. Využiteľný objem kuchynského riadu je vždy o 1 až 2 litre nižší podľa pripravovaného pokrmu, vo vnútri nádoby je využiteľný objem vyznačený stupnicou.

 

Ktorý riad je vhodný na použitie na indukčnom sporáku?

Všetky línie nerezového riadu (okrem riadu ecoPRESTO s antiadhéznym povrchom), ktoré v súčasnej dobe TESCOMA vyrába, sú vhodné na použitie na plynovom, elektrickom, sklokeramickom aj indukčnom sporáku. Nie je však vylúčené, že na trhu existujú aj staršie výrobky, ktoré na indukcii nefungujú. Preto pred zakúpením riadu skontrolujte, či je uvedený symbol „indukčný sporák“ na obale, či v návode na použitie. Riad vhodný na indukčný sporák ľahko overíte priložením magnetu na dno nádoby. Pokiaľ je magnetické, bude výrobok na indukcii funkčný.

 

Ktorý z riadu TESCOMA možno používať na pečenie v rúre?

Na pečenie v rúre je určený iba riad PRESIDENT Stone a GrandCHEF!
Nerezový riad (hrnce, kastróly, rajnice) všeobecne neodporúčame na pečenie v rúrach používať. Len nerezový riad VISION bez pokrievky a HOME PROFI je možné používať v rúre na pečenie do 200 °C. Vplyvom vysokých teplôt (nad 200 °C) môže dôjsť ku zmene farby nehrdzavejúcej ocele. Na pečenie v rúre používajte špeciálne nádoby na pečenie, t.j. pekáče, formy a misy z nehrdzavejúcej ocele, porcelánu, žiaruvzdorného silikónu, formy na pečenie s antiadhéznym povrchom a pod. Riad, ktorí je vybavený plastovými úchytmi nemožno v žiadnom prípade použiť v rúrach na pečenie, došlo by k poškodeniu plastových úchytov!
 

 

Nepália plastové či nerezové úchyty?

Pri správnom použití riadu podľa návodu sa úchyty zahrievajú, ale nepália. Nerezový riad je vyrábaný podľa európskej normy EN ČSN 12983-1 pre riad na varenie a je riadne odskúšaný akreditovanou skúšobňou. Podľa vykonávaného testu sa posudzuje aj teplota rukovätí a úchytov, ktorá  nesmie byť vyššia než 55 °C.

 

Ako mám z nových nádob odstrániť zvyšky lepidla po nálepkách?

Všetky nálepky používané podľa platných štandardov na výrobkoch značky TESCOMA v súčasnosti sú tzv. odnímateľné nálepky a nemali by na povrchu výrobkov zanechávať žiadne zvyšky lepidla. V prípade, že sa tak stalo, odporúčame na odstránenie prípadných zvyškov lepidla z povrchu výrobkov použiť koncentrovaný saponát s horúcou vodou a zvyšky lepidla z výrobku odstrániť špongiou – v žiadnom prípade nepoužívajte drôtenku. Pokiaľ zvyšky lepidla zostanú viditeľné aj po vyčistení špongiou, možno lepidlo odstrániť pomocou technického liehu alebo lekárskeho benzínu. Po odstránení prípadných zvyškov lepidla je výrobok nutné vždy dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou.

 

Ako mám z hrnca odstrániť pripálené potraviny, aby sa hrniec mechanickým čistením nepoškodil?

Riad s pripálenými zvyškami pokrmov odporúčame ponechať niekoľko hodín odmočiť v horúcej vode s väčším množstvom saponátu. Zvyšky pokrmov potom odstráňte šetrným mechanickým spôsobom – stierkou z odolného plastu, drevenou obracačkou so šikmým okrajom a pod. Prípadné ďalšie nečistoty odstráňte čistiacim prostriedkom na báze tekutého piesku (CIF a pod.). Na čistenie nerezového riadu nepoužívajte ostré predmety – drôtenky, nože, a pod. Pre pravidelnú šetrnú údržbu nerezového riadu odporúčame použiť čistiace prostriedky TESCOMA.

 

Aký teflón používate pri výrobe vašich produktov?

Všetky antiadhézne povrchy použité na výrobkoch TESCOMA sú vyrobené z vysoko odolného nepriľnavého materiálu na báze PTFE (polytetrafluorethylén). Spoločnosť TESCOMA používa pre svoje výrobky antiadhézne povrchy overených a zavedených značiek. Sú to napríklad antiadhézne povrchy TEFLON Classic, XYNFLON a pod. Tieto antiadhézne povrchy, rovnako ako každý iný materiál a výrobok značky TESCOMA, prešli úspešne všetkými predpísanými skúškami zdravotnej a hygienickej nezávadnosti.

 

Má panvica s keramickým povrchom proti teflónovej nejaké výhody?

Panvica s keramickým povrchom (napr. ecoPRESTO, VITAPAN) nie je vybavená teflónovým antiadhéznym povrchom, teda neobsahuje PTFE. K výhodám keramických panvíc patrí predovšetkým:

 • atraktívny vzhľad výrobku
 • veľmi dobré antiadhézne vlastnosti
 • ľahká odbúrateľnosť použitého keramického povrchu v prírode
 • nižšiu environmentálnu záťaž pri ich výrobe oproti teflónovým povrchom

 

Ako používať panvice na indukčných sporákoch?

Panvice určené na indukčný ohrev sú na výrobku aj obale označené symbolom „indukcia“. Pri používaní panvíc na indukčných sporákoch je nutné pre správnu funkciu výrobku vybrať odpovedajúcu veľkosť platničky, t.z. používať platničku sporáku rovnakej veľkosti alebo menšej, než je priemer dna panvice. V opačnom prípade výrobok na indukčnom sporáku nemusí správne fungovať.

 

Možno použiť univerzálne sklenené pokrievky na všetky typy panvíc?

Sklenené pokrievky UNICOVER s priemerom 20, 22, 24, 26, 28, 30 a 32 cm  sú vhodné pre použitie na panviciach nasledujúcich línií:

 • PRESTO
 • PREMIUM
 • i-PREMIUM
 • i-PREMIUM Stone
 • FineSTONE
 • PRESIDENT
 • ULTIMA
 • SmartCLICK
 • AMBER
 • ADVANCE
 • GrandCHEF

Všetky sklenené pokrievky TESCOMA možno použiť aj pre iné panvice a nádoby s odpovedajúcim priemerom a vhodným okrajom. Vhodnosť sklenenej pokrievky TESCOMA s konkrétnou zvolenou panvicou odporúčame overiť priamo v predajni.

 

Je nutné krájacie dosky BAMBOO pred prvým použitím nejak impregnovať?

Krájacie dosky BAMBOO sú vyrobené z bambusového dreva. Ich povrch je vopred upravený emulziou potravinárskeho oleja. Pred prvým použitím krájaciu dosku len opláchnite pod tečúcou vodou, v prípade častého používania a častého umývania odporúčame krájacie dosky ošetriť tenkou vrstvou Oleja na drevené krájacie dosky HOME PROFI 200 ml.

 

Možno umývať výrobky TESCOMA z dreva v saponátovej vode?

Drevené výrobky TESCOMA utrite v prípade potreby vlhkou utierkou a ihneď osušte. V žiadnom prípade nedávajte odmočiť, neumývajte v saponátovej vode ani v umývačke.

 

Je nutné nože TESCOMA brúsiť? Pokiaľ áno, čím?

Kuchynské nože TESCOMA s klasickým hladkým (nezubatým) ostrím vrátane antiadhéznych nožov PRESTO naostrite pomocou brúsky, ocieľky alebo brusného kameňa. Pri špičkových nožoch (AZZA, PRECIOSO) sa v prípade silno opotrebovaného ostria alebo poškodenej čepele obráťte na profesionálneho brúsiča.

 

Ako dlho vydrží teplý nápoj v termoskách TESCOMA?

Termosky sa vyrábajú a kontrolujú podľa technickej normy ČSN 12546-1. Teplotný pokles je závislý na teplote nápoja pri plnení, množstve nápoja, teplote okolia a pod. Zjednodušene možno povedať, že ak naplníme termosku tekutinou s teplotou 100 °C až po okraj, bude nápoj po 6 hodinách stále horúci, okolo 70 °C.

 

Ako najlepšie pripraviť bábovku v silikónovej forme DELÍCIA SILICONE alebo DELÍCIA SiliconPRIME?

Pred pečením bábovky odporúčame formu potrieť pokrmovým tukom alebo použiť Olej do  foriem na pečenie DELÍCIA 300 ml. V prípade pečenia suchej bábovky (napr. piškótovej) môžete formu vysypať hrubou múkou alebo strúhankou. Pečte v mierne vyhriatej rúre tak, aby bolo cesto riadne prepečené. Hotovú bábovku vyklopte až po vychladnutí, ako je uvedené v návode na použitie. V prípade, že bábovka nejde vyklopiť, bude s najväčšou pravdepodobnosťou nedopečená. Čistenie silikónovej formy: v prípade silného znečistenia odporúčame bábovku nechať odmočiť, na umývanie nepoužívajte abrazívne prostriedky.

 

Čo znamená označenie nanoCARE™ na plastových kuchynských výrobkoch?

Technológia nanoCARE™ umožňuje meniť vlastnosti plastového materiálu na atomárnej úrovni, a vďaka tomu má výsledný výrobok rad jedinečných vlastností. Napríklad pri skladovaní aromatických pokrmov s cesnakom, cibuľou alebo rybami plastové misky vyrobené technológiou nanoCARE™ nevstrebávajú ich intenzívnu arómu a po opláchnutí vodou nie sú cítiť. Tiež intenzívne prírodné farbivá prirodzene obsiahnuté v mrkve, paprikách, paradajkách, karí korení a pod. nezafarbujú plastový výrobok a možno ho ľahko očistiť. Použitý riad nanoCARE™ stačí krátko opláchnuť pod tečúcou vodou, mastnota a ostatné nečistoty sa z povrchu riadu ľahko spláchnu, nie je treba používať saponáty ani riad umývať v umývačke. Možno teda povedať, že výrobky s technológiou nanoCARE™ sú veľmi ekologické.