• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyMoka kanvička – naučte sa variť tradičnú taliansku kávu

Moka kanvička – naučte sa variť tradičnú taliansku kávu

Moka kanvičky Tescoma

Myslíte si, že dobrú kávu je možné pripraviť len s pomocou drahého pákového espressovača? Potom ochutnajte kávu z tradičnej hliníkovej moka kanvičky alebo perkolátora. O tom, že z nej vykúzlite famóznu kávu svedčí fakt, že ikonické mocca kávovary pre prípravu výraznej, silnej kávy, ktorá prekvapí svojou chuťou a arómou, nájdete v každej talianskej domácnosti. 


Ako funguje moka kanvička?

Kanvičky na moka kávu pracujú na princípe vztlaku, kedy fontánovým efektom preniká káva cez zásobník do zbernej nádoby. Vďaka tomu je výsledná chuť veľmi podobná espresu. Oproti elektrickému espresovaču je však moka kanvička malá, skladná, nenáročná na údržbu a veľmi lacná.
Kávovary PALOMA


Tradičné aj novodobé moka kanvičky na indukciu

Vzhľad našich kávovarov PALOMAvychádza z pôvodného, ikonického dizajnu kávovaru Moka Express z roku 1933.

Že by ste to vyskúšali, ale príde vám, že hliník do modernej kuchyne nepatrí? Nie ste sami, a preto máme v ponuka moka kávovar z nerezu – elegantný MONTE CARLO vhodný aj na indukciu.
Hliník ma ale dôležitú vlastnosť – skvele preberá prekrásnu vôňu kávy a na povrchu vytvára žiaducu patinu, ktorá je pre správnu chuť kávy nepostrádateľná.
Kávovary MONTE CARLO
Nerezová moka kanvička MONTE CARLO na rozdiel od „hliníkovej“ PALOMY zase vďaka vonkajšej povrchovej úprave vo vysokom lesku dodá akcent každej modernej kuchyni. Naopak vo vnútri je použitá matná povrchová úprava, ktorá zaistí ľahkú údržbu a stále dokonalý vzhľad kávovaru bez zmien.

Tak si vyberte tú svoju a doprajte si famóznu kávu kedykoľvek dostanete chuť.