• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogReceptyPolievkyPolievka z medvedieho cesnaku

Polievka z medvedieho cesnaku

Polievka s medvedím cesnakom? To chce polievkovar!

Polievkovar s mixérom PRESIDENT 1.75 l
Nie ste si istí, o čo ide? Jedná sa o moderný mixér s integrovaným varným dnom, ktorý za vás uvarí výdatné krémové polievky, poctivé vývary a omáčky ako od babičky. Zvládne však tiež ovocné smoothie, mliečne koktaily alebo pyré pre vašich najmenších či ako prílohu k mäsu. Extra výkonný polievkovar PRESIDENT je plne automatický - suroviny stačí vložiť do sklenenej nádoby, zvoliť zodpovedajúci program a polievkovar sa ďalej o všetko postará sám.
 

Krémová polievka z medvedieho cesnaku

  • 1 l zeleninového alebo kuracieho vývaru
  • 30 g masla
  • 100 ml 40% smotany
  • 170 g listov medvedieho cesnaku
  • soľ, korenie podľa chuti

Zelenina pokrájaná na kúsky:
  • 1 ks cibule
  • 50 g stopkového zeleru
  • 200 g ošúpaných zemiakov
Všetky suroviny, okrem medvedieho cesnaku a smotany, vložte do polievkovaru a zapnite program Krémové polievky. 7 minút pred koncom programu prilejte vrchným otvorom smotanu. 5 minút pred ukončením programu vložte vrchným otvorom listy medvedieho cesnaku.

NÁŠ TIP: Polievku podávajte s chlebovými krutónmi.
Tyčový mixér PRESIDENT, s príslušenstvom
Predstavujeme tyčový mixér s dobrým výkonom, nastaviteľnými otáčkami, pulzným mixovaním, mixovacou nádobou, sekacou nádobou a šľahacou metlou, ktorý sa stane ozdobou vašej kuchyne. Tyčový mixér PRESIDENT je výkonný (800 W a 16 000 otáčok/min.) a ľahko rozmixuje aj tvrdé potraviny. Mixovacia nádoba s objemom 800 ml je ideálna na rozmixovanie omáčok, pesta, polievok, prípravu pyré, majonéz, dresingov, koktailov a pod.
Strunový sekáčik HANDY, s príslušenstvom
Nechcete mať ďalší elektrospotrebič? Máme pre vás strunový sekáčik! Ľahko a rýchlo naseká potraviny, odstredí umyté bylinky aj šalát a vyšľahá dresingy alebo tekuté cestá. Nádoba sekáčika je dostatočne veľká a postačí na príprau pokrmov aj pre väčšiu rodinu. Suroviny nasekáte v strunovom sekáčiku ľahko a rýchlo, vždy presne na požadovanú hrúbku. Pohodlne v ňom pripravíte aj ovocné a zeleninové šaláty, najemno sekané bylinkové pesto a pod. 
Zdravé mini dózy do mrazničky PURITY 120 ml, 4 ks

Ako uchovať bylinky na neskôr?

Ideálne v malých dózach zo špičkového plastového materiálu určeného pre zdravotníctvo a farmáciu, vynikajúce pre hygienické uloženie pokrmov v mrazničke a chladničke. Použitý materiál je neutrálny, neovplyvňuje kvalitu pokrmov ani pri dlhodobom zmrazení a skladovaní. Ideálne pre pasírované paradajky, omáčky na cestoviny, čerstvé bylinky, ovocné drene, mäsové a zeleninové vývary, demi-glace a pod. So špeciálne tvarovaným dnom pre ľahké vytlačenie zmrazeného pokrmu. Dózy aj viečka sú stohovateľné na seba aj do seba pre úsporu miesta. Vhodné do mrazničky, chladničky, mikrovlnnej rúry a do umývačky.
Krájacia doska BAMBOO
Na krájanie byliniek budete potrebovať väčšiu krájaciu dosku, ideálne z prírodného materiálu. Môžeme vám odporučiť krájaciu dosku BAMBOO, ktorú oceníte nie len na krájanie, ale aj na servírovanie. Dosky sú vyrobené z vysoko kvalitného, tvrdého a odolného dreva bambusovníka, takže vám vydržia veky.
Blok na nože FEELWOOD, s 5 nožmi
Chýbajú vám kvalitné a súčasne atraktívne nože? Predstavujeme päť špičkových kuchynských nožov v masívnom drevenom bloku. Súprava zahŕňa nože s kovanými čepeľami, dokonalým ostrím a drevenou rukoväťou  v elegantnom bloku zo špeciálne tvrdeného jaseňového dreva.
Súprava na bylinky SENSE, s LED osvetlením
Táto Súprava na pestovanie byliniek SENSE je vybavená špičkovým LED osvetlením so starostlivo zvolenou vlnovou dĺžkou svetla a vďaka tomu optimálne podporuje intenzívny a zdravý rast byliniek. V Súprave na pestovanie byliniek môžete pestovať bylinky v Súpravách SENSE dodávaných so semienkami, kvetináčmi a substrátom alebo udržiavať v raste už vyrastené kuchynské bylinky zo supermarketov a záhradníctva. Súprava na pestovanie byliniek má zabudovaný časovač s režimom „deň/noc“ (16/8 h), ktorý v interiéroch nahrádza prirodzený denný slnečný cyklus.
Pestovanie byliniek TESCOMA
Neviete, ako na pestovanie vlastných byliniek zo semena? Skúste naše jedinečné súpravy na ich pestovanie z línie SENSE. V balení nájdete kompletnú súpravu na pestovanie čerstvých byliniek: semienka, pôdny substrát a originálny štýlový kvetináč z odolného plastu. Ten slúži zároveň ako miska pod kvetináč. Semienka aj substrát v bio kvalite pochádzajú z Českej republiky a súčasťou balenia je podrobný návod na pestovanie.
Odstredivka na šalát HANDY
Pred podávaním treba bylinky, rovnako ako šalát, starostlivo umyť. Oboje však chutí lepšie bez vody. Preto si kúpte odstredivku, ktorá ľahko a šetrne zbaví umytý šalát, bylinky aj rôzne zelené vňate prebytočnej vody a pripraví ich na servírovanie alebo k ďalšiemu použitiu do miešaných šalátov. Lístky šalátu či inej suroviny umyte pod tečúcou vodou priamo v sitku, ktoré je súčasťou odstredivky, potom ho aj so šalátom vložte do misky, uzavrite veko a otáčaním rukoväte šalát vysušte.