info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečeniePorciujte inak - skúste kockovanie, plátkovanie či špiralizovanie ovocia a zeleniny

Porciujte inak - skúste kockovanie, plátkovanie či špiralizovanie ovocia a zeleniny

Je tu leto a s ním čas, kedy do jedálnička zaraďujeme viac čerstvej sezónnej zeleniny a ovocia. Či už si doprajete čerstvé šaláty, vyprážanú cuketu alebo jahody v koláči, určite budete riešiť, ako ich naporciovať. A k tomu vám môže prísť vhod niektorý z nápadov od TESCOMY. Máme pre vás tipy, ktoré si rovno môžete objednať alebo kúpiť v našich predajniach.

Špiralizér HANDY

Špagety z cukety, vejáriky z mrkvy alebo zemiakové "špiračipsy"

Vyvinuli sme skutočne funkčný špiralizér, ktorý sme testovali a ladili do posledného detailu - vyskúšajte ho a uvidíte, že sa nekonečné špirály plné zdravia natrvalo stanú súčasťou vašej kuchyne.

Krájač na pozdĺžne rezy HANDY

Tento výrobok je skutočný majster dlhých rezov. Vďaka nastaviteľným nerezovým čepeliam rozkrojí ľahko celú šalátovú uhorku alebo cuketu pozdĺžne na 2, 4 alebo 6 častí.Krájač na pozdĺžne rezy je vynikajúcou pomôckou na prípravu šalátov alebo nakladaných uhorkových rezov. Pripravené porcie uhoriek a cukiet sú vždy rovnako hrubé.

Krájač špirál GrandCHEF

Efektné a rýchlo hotové špirály z mrkvy, uhoriek, cukiet, reďkoviek aj zemiakov zvládne náš krájač špirál GrandCHEF. Je vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele a pripravíte s ním ľahko a rýchlo ozdobné špirály nielen zo šalátových uhoriek a cukiet.

Možno sa vám budú hodiť aj:

Krájač dlhých plátkov HANDY

Príprava dlhých zeleninových a ovocných plátkov je teraz hračka

Pripraví dlhé tenké plátky pre zeleninové alebo ovocné rolované pokrmy a závitky, je ideálny pre plátkovanie zemiakov, cukiet, uhoriek, jabĺk a pod. Predstavujeme unikátny krájač HANDY, ktorý má dlhú a ostrú čepeľ, ktorá ľahko nakrája celý plod prichytený na otočnom vretene. Vďaka kvalitnej nerezovej čepeli a účinnej prítlačnej doske sú pripravené plátky vždy rovnomerne tenké.

Plátkovací krájač HANDY

V ponuke máme aj unikátny plátkovací krájač na ľahké plátkovanie nakladaných uhoriek, drobnej zeleniny a ovocia. Pripravíte s ním pravidelné plátky z nakladaných uhoriek, reďkoviek, cherry paradajok, jahôd, šampiňónov, mini mozzarelly a pod. Plátkovanie je ľahké a rýchle, jediným stlačením rukoväte pripravíte až 9 rovnako hrubých zeleninových, ovocných alebo syrových plátkov.

Vykrajovacia súprava PRESTO CARVING

Vhod vám príde aj carvingová súprava , ktorá je skvelá pre dekorovanie zeleniny a ovocia – mrkvy, bielej reďkovky a reďkvičiek, uhoriek, cukiet, póru, tekvice, jabĺk, hrušiek, manga, melónov a pod. Obsahuje 6 špeciálnych vykrajovacích nožov, keramickú brúsku a krabičku na ich bezpečné uloženie.

Ešte môžete potrebovať:

Krájač na kocky a hranolky HANDY

Zelenina do vývaru, ovocie na kompót aj hranolky

Tento jedinečný krájač nakrája ľahko a rýchlo mrkvu, zemiaky, cibuľu, petržlen, uhorku, repu, jablká, hrušky, nektárinky, alebo broskyne na rovnomerné kocky alebo hranolky. Je masívny a odolný a dodávame ho s 2 nerezovými čepeľami pre pohodlné krájanie malých aj veľkých kociek a hranolčekov.

Nôž s keramickou čepeľou VITAMINO

Keramické nože VITAMINO sú šetrné ku krájaným pokrmom, zelenina a ovocie po nakrájaní nevädne, nehnedne, potraviny nemenia chuť ani vôňu a zostávajú dlhšie svieže. Sú ideálne najmä na prípravu detských a diétnych pokrmov. Keramické čepele sú mimoriadne ostré, pri bežnom používaní sa netupia a nikdy nehrdzavejú, zaoblená špička je odolná voči poškodeniu.

Úchyty na krájanie potravín PRESTO

Vychytávkou, ktorá vám uľahčí porciovanie nožom sú naše úchyty na krájanie potravín. Umožňujú pohodlné, bezpečné a presné krájanie rolád, údenín, syrov, knedlí, ovocia, zeleniny, pečiva a pod., a sú dodávané v 3 veľkostiach. Pokrmy krájané s pomocou úchytu môžu byť aj horúce, pri krájaní s nasadeným úchytom nepália. Vďaka rovnému a plynulému rezu sa drobivejšie potraviny pri krájaní nerozpadajú a s pomocou úchytov môžete ľahko pripraviť aj rovné tenké plátky.

Mohlo by vás ešte zaujímať: