info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneTalianska kuchyňa chutí skvele a v lete je priamo ideálna

Talianska kuchyňa chutí skvele a v lete je priamo ideálna

Kto by ju nemiloval. Na svete snáď nenájdete miesto,  kde by nevedeli čo je to pizza alebo pasta. Talianska kuchyňa je veľmi svieža, používa kvalitné ingrediencie a veľkou výhodou je, že sa tu najznámejšie jedlá pripravujú pomerne rýchlo a ľahko. Žiadne veľké varenie! A tak ostáva už len skontrolovať, či máte v kuchyni všetkých potrebných pomocníkov, aby ste si niektoré z týchto dobrôt pripravili doma. 
Strojček na prípravu cestovín GrandCHEF

Čerstvé cestoviny otočením kľuky

Základnou surovinou talianskej kuchyne sú cestoviny, ktoré sa používajú čerstvé aj sušené, v rozličných tvaroch a s rôznymi príchuťami. Ich domáca príprava je jednoduchá, stačí si zaobstarať kvalitný Strojček na cestoviny GrandCHEF. Má nastaviteľnú hrúbku cesta a pripravíte s ním lasagne, tagliolini, fettuccine aj polievkové rezance.
Hlboké panvice i-PREMIUM Stone
Ďalšou lahôdkou je talianske ragú, ktoré uvaríte v poriadne hlbokej panvici. Panvica i-PREMIUM Stone s „kamenným“ povrchom má špeciálny zvrásnený a nepriľnavý povrch proti pripaľovaniu. Zaujme aj robustným prevedením, ergonomickou rukoväťou, širokým indukčným dnom a otvorom pre zavesenie.
Súprava riadu VISION, 10 dielov
Taliani milujú rodinné alebo priateľské stretnutia pri dobrom jedle, ktoré si vedia vychutnať.  Pre každodenné aj slávnostné varenie využijete Súpravu riadu VISION. Obsahuje 10 dielov, je vyrobená z najkvalitnejšej ocele a môžete ju použiť na všetkých typoch sporákov. Nadčasový dizajn z nej urobí stálicu vašej kuchyne.

Ďalšie pomôcky na prípravu:

Súprava riadu DELIGHT, 8 dielov

Ribollita, minestrone a ďalšie skvostné polievky

Polievky sú dôležitou súčasťou talianskeho jedálnička. Predovšetkým tie sýte, s veľkým množstvom  zeleniny. Pokiaľ hľadáte atraktívnu súpravu riadu v jemnom farebnom prevedení, mohla by sa vám páčiť osemdielna Súprava riadu DELIGHT. Táto praktická súprava s odolnou povrchovou úpravou má masívne sklonerezové pokrievky a pohodlné úchyty.
Kameň na pizzu DELÍCIA 38 x 32 cm
Aby domáca pizza chutila ako tá pravá talianska z kamennej pece, upečte ju na špeciálnom kameni na pizzu DELÍCIA z pórovitého kordieritu. Kameň na pečenie rozpálite v bežnej domácej rúre alebo grile. Pizza pripravená na kameni má dokonale chrumkavý korpus a zároveň šťavnatú náplň.
Valček na pizzu drevený DELÍCIA 40 cm, ø 5 cm
S týmto valčekom budete za majstra! Drevený valček na pizzu DELÍCIA je vyrobený z jedného kusu dreva gumovníka brazílskeho, vďaka  jeho tvaru je tlak na cesto rovnomernejší a netvoria sa ryhy. Hmotu vyvaľkáte s omnoho väčším citom pomocou dlaní. Využijete ho tiež na cestá a cukrárske hmoty pre sladké múčniky.

Bude sa vám ešte hodiť:

Pákový espresso kávovar PRESIDENT

Taliansko kolískou espressa aj majstrom v pražení kávy

S Pákovým espresso kávovarom PRESIDENT si pripravíte aj doma poctivé intenzívne espresso ako od najlepšieho talianskeho baristu. Jeho najväčšou prednosťou je nadštandardný tlak 19 barov, kávovar PRESIDENT je špičkou vo svojej triede. Nechýba mu nastaviteľný program na 1 až 2 šálky, tryska na prípravu mliečnej peny, plocha na nahrievanie šálok, ani objemný zásobník vody.
Poháre GIORGIO
Výborné jedlo je dobré párovať s výborným vínom. Aby bolo stolovanie štýlové, prichystajte si luxusné poháre GIORGIO. Majú opojný minimalistický dizajn a sú vyrobené z českého krištáľového skla. V ponuke sú 4 typy pohárov pre biele, červené, šampanské víno a nízke poháre na ostatné nápoje.
Elektrický zmrzlinovač GrandCHEF
Pre deti aj dospelých máme na záver typický taliansky dezert – "gelato" alebo zmrzlinu. V našom elektrickom zmrzlinovači GrandCHEF nachystáte lahodný zmrzlinový krém alebo sorbet. Navyše bez zbytočných „éčok“ a konzervantov. Zmrzlinovač jednoducho vyrobí až 800 ml kvalitnej zmrzliny a zvládne aj ľadové koktaily pre rodičov.

Pozrite si tiež: