info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTestovanie a kontrola. Ručíme za overenú kvalitu každého výrobku

Testovanie a kontrola. Ručíme za overenú kvalitu každého výrobku

Za 30 rokov existencie TESCOMY sa naše výrobky stali ikonickými nielen u nás, ale aj v zahraničí. Veľkú zásluhu na tom nesie prvotriedna kvalita výrobkov. Tú môžeme zaručiť vďaka každodennému testovaniu výrobkov, ktoré následne smerujú do vašej kuchyne a domácnosti. Naši kolegovia z oddelenia Riadenia kvality ručia za to, že sa k vám vždy dostane výrobok preverenej kvality. Skôr ako sa tak stane, predchádza tomu dlhý a precízny proces testovania výrobku.

 
kvalita a testovanie 1


Podrobná kontrola každej výrobnej šarže


Kontrola kvality výrobkov sa riadi podľa legislatívnych procesov a noriem platných pre všetky európske zeme. Dôležitým prvkom v tomto procese je systém podrobnej kontroly produktov spočívajúcich v testovaní náhodne vybraných výrobkov z každej výrobnej šarže. Tento proces má na starosti pracovisko vstupnej kontroly výrobkov. 

kvalita a testovanie 2


Hygienická nezávadnosť aj trhací stroj


Dlhodobo spolupracujeme s akreditovaným skúšobným laboratóriom – Inštitútom pre testovanie a certifikáciu (ITC) v Zlíne. Výrobky sa následne podrobujú materiálovým testom a skúškam hygienickej nezávadnosti. Nechýba tu ani fyzikálne laboratórium zaisťujúce skúšky mechanickej odolnosti a trvanlivosti výrobkov. Využitie tu nájde skúšobné zariadenie ako je napríklad trhací stroj. Neoddeliteľnou súčasťou je aj experimentálna kuchyňa, v ktorej prebieha overovanie produktov za podmienok reálneho použitia spotrebiteľom. Skúsený kuchársky tím kontroluje správnosť údajov na obale, ale tiež v návodoch a receptoch.
 
kvalita a testovanie 3


Testovanie odolnosti voči korózii


V skúšobných laboratóriách sa u nás môžete stretnúť s testovaním materiálov, ako je nerezová oceľ, plast, silikónová guma, drevo, porcelán aj sklo. Pre každý z nich existujú špecifické podmienky testovania vzhľadom k ich vlastnostiam. Pri nerezových výrobkoch sa napríklad prevádza testovanie odolnosti proti korózii alebo testovanie v skúšobnej umývačke riadu. Veľmi špecifickou technikou je senzorická analýza. K jej prevedeniu stačia naše základné zmysly – chuť, čuch a zrak. Odborná komisia posudzovateľov nezávisle na sebe vyhodnotí, či potravina nebola ovplyvnená materiálom výrobku, s ktorým prišla do styku.
 
kvalita a testovanie 4


Patentovaná NANOtechnológia ošetrenie plastov


Od roku 2017 sa môžeme pochváliť patentovanou výrobnou technológiou ošetrenia povrchu plastových výrobkov pomocou nanoCARE™ procesu. Produkty vyrobené pomocou tejto nanotechnológie je možné ľahko umyť jednoduchým opláchnutím bez použitia saponátov, nevstrebávajú pachy, sú antibakteriálne a nezafarbujú sa.

Všetky estetické a výrobné kritéria, zdravotná neškodnosť, bezpečnosť a správna funkcia sú pri hodnotení kvality kľúčové. Výsledkom testovania sú originálne hodnotné a dokonale funkčné výrobky pre každého.