• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieAko poznať, že je ryža správne uvarená

Ako poznať, že je ryža správne uvarená


Možností, ako uvariť ryžu, existuje niekoľko. Niekto preferuje ryžu vo varných vreckách alebo ju kupuje už predvarenú. Zameriame sa na varenie ryže sypanej. Existujú 3 druhy: krátkozrnná (vhodná na prípravu rizota, mliečnej kaše alebo sushi), guľatozrnná a dlhozrnná. So správnym dávkovaním a postupom ju uvaríte nadýchanú a lahodnú, presne takú, ako máte radi. 
Lyžica na ryžu SPACE LINE


Mohlo by sa Vám hodiť:


Ako správne variť ryžu

Najskôr si pripravte ryžu a vodu v správnom množstve, obvykle sa uvádza 80 g na osobu. Ďalej  postupujte podľa návodu na obale ryže, pretože podľa jej typu sa dávkovanie ryže a vody môže odlišovať. Obvykle sa uvádza 1 dávka ryže v pomere na 1,5 až 2 dávky vody.
  • Odmeranú ryžu nasypte do hrnčeka, lepšie sa vám potom bude merať voda.
  • Presypte ryžu do sitka a prepláchnite studenou vodou.
  • Dôležité je zvoliť správnu nádobu. Ideálny je kastról, pretože je oproti hrncu nižší a má väčší priemer. Vďaka tomu sa ryža uvarí rýchlejšie a nepripaľuje sa.
  • Ryžu osoľte, zalejte studenou vodou, premiešajte a priklopte pokrievkou.
  • Potom, čo voda začne vrieť, teplotu stiahnite na minimum. Pokrievku nechajte po celú dobu nasadenú.
Ako poznáte, že je ryža správne uvarená? Po 8 až 10 minútach skontrolujte, či je voda úplne odparená. Pokiaľ nie, vypnite sporák a nechajte ju pár minút dôjsť. Potom vidličkou ochutnajte, či je hotová.
 
Elektrický ryžovar GrandCHEF

Pokiaľ varíte ryžu často a chcete vždy dosiahnuť skvelý výsledok, použite ryžovar. Bez rizika pripálenia či prekypenia v ňom uvaríte dlhozrnnú, krátkozrnnú, guľatozrnnú aj jasmínovú ryžu. Vďaka šikovnému riešeniu dávkovania bude každý druh ryže pripravený v ryžovare GrandCHEF uvarený rýchlo a na ideálny stupeň, bez pripaľovania či prekypenia. Ryžovar GrandCHEF má navyše funkciu udržiavania servírovacej teploty a vďaka varnej naparovacej miske ho možno používať aj na prípravu mäsa, rýb alebo zeleniny v pare.
 

Chcete uvariť nadýchanú ryžu rýchlo a bez starostí? Zvoľte okrúhlu nádobu na ryžu, ktorú ponoríte do hrnca s vriacou vodou a bez rizika pripálenia uvaríte 500 g ryže. Ďalšou možnosťou je varenie ryže v mikrovlnnej rúre v hrnci PURITY MicroWave


Na varenie ryže využijete: