info text
 • Prihlásiť sa
 • Prihlásiť sa

Ako správne vybrať súpravu riadu?

Súpravy riadu TESCOMA

Bez hrncov, kastrólov a panvíc nie je varenie. A tak niet divu, že títo pomocníci patria medzi základné a nevyhnutné vybavenie kuchyne. Riad kupujeme spravidla na niekoľko rokov, preto je dôležitý jeho správny výber úmerne našim požiadavkám a kuchárskym schopnostiam. Hrnce, kastróly a panvice si možno zaobstarať samozrejme aj jednotlivo, ideálne je ich ale kúpiť rovno ako celú súpravu. Dôvody sú tieto: 
 1. Riad z jednej súpravy je vyrobený spravidla z rovnakého materiálu, všetky jeho časti majú teda rovnaký spôsob použitia a čistenia. Nemusíte tak premýšľať, ktorý daný hrniec možno použiť do rúry, či ho môžete dať do umývačky atď.
 2. Súpravy majú jednu dĺžku životnosti. Predpokladá sa, že všetky jeho súčasti budete používať rovnako dlho. Nemusíte premýšľať, kedy ste si ktorú nádobu zaobstarali, kedy je vhodný čas na výmenu.
 3. Problém s dokupovaním ďalších častí. Môže sa stať, že si zaobstaráte najskôr menej kusov, po čase budete chcieť dokúpiť ďalšie a tie už nebudú k dispozícii alebo nebudú v rovnakom prevedení, kvalite. Pokiaľ kúpite plnohodnotnú súpravu hneď, tento problém nenastane.
 4. Aj estetika hrá veľkú rolu. Riad z jednej súpravy je vizuálne zladený a môžete ho ladiť s interiérom kuchyne. Vyberajte podľa vlastného vkusu zo širokej ponuky (riad klasický, moderný, štýlový).

Na čo je treba dbať po praktickej stránke:
 • druh ohrevu
 • použitý materiál
 • veľkosť súpravy (počet kusov, typy nádob)
 • vybavenie a skladnosť (stohovateľnosť, typ pokrievky, úchytov)
 • špecifické požiadavky (technické inovácie, funkcie navyše)

Sme jednotkou v ponuke súprav riadu, vyberte si u nás tu svoju „na mieru“

Súprava riadu COMPACT, 6 ks


Neuveriteľne kompaktná
Súprava riadu COMPACT, 6 dielov 

Naša najmenšia, pritom úplne revolučná súprava riadu má mnoho benefitov. Okrem prvotriednej ocele, sendvičového dna alebo odmeriavacej stupnice má unikátnu pokrievku pre pohodlné odkladanie na okraj nádoby. Jej najväčšou prednosťou je úspora miesta vďaka stohovaniu nádob aj pokrievok do seba.
Súprava riadu AMBITION, 10 dielov


Majte ambície vo varení
Súpravu riadu AMBITION, 10 dielov

Táto súprava je tiež vyrobená zo špičkovej nerezovej ocele 18/10. Má elegantné tvary, sklenené pokrievky, vodotesné úchyty a smie teda aj do umývačky. Nádoby sú vybavené praktickou odmeriavacou stupnicou a masívnym trojvrstvovým dnom. Vďaka nemu sú vhodné pre všetky typy sporákov, vrátane indukčných.
Súprava riadu VIVA, 10 dielov


Nech žije, Viva!
Súprava riadu VIVA, 10 dielov

Aj táto moderná súprava riadu je vyrobená z prvotriednej nerezovej ocele. Sú pre ňu typické elegantné zaoblené tvary, má sklenené pokrievky a masívne vodotesné úchyty. Aj v tomto prípade majú nádoby trojvrstvové sendvičové dno a odmeriavaciu stupnicu, sú vhodné pre každý typ sporáku. 
Súprava riadu OPTIMA, 8 dielov


Optimálna súprava riadu
Súprava riadu OPTIMA, 8 dielov

Súprava OPTIMA poteší každého, kto má rád jednoduchý, pritom efektný dizajn nerezového riadu. Nádoby majú priestranné vodeodolné úchyty, ktoré umožňujú komfortnú manipuláciu, sendvičové dno a vnútornú stupnicu. Súprava je vhodná pre všetky typy sporákov a ideálna pre každodennú rutinu v kuchyni.


Harmonické varenie
Súprava riadu HARMONY, 8 dielov

Ďalší elegantný riad z našej ponuky. Typickým prvkom sú zaoblené tvary podobne ako u riadu VIVA, teda zaokrúhlené úchyty aj krivky riadu. Pre jeho výrobu bola použitá prvotriedna oceľ, nádoby dopĺňajú sklonerezové pokrievky s otvorom pre paru. Štandardom je sendvičové dno a praktická odmeriavacia stupnica.
Súprava riadu SmartCOVER, 8 dielov


Riad so šikovnou pokrievkou
Súprava riadu SmartCOVER, 8 dielov

Táto súprava má to, čo žiadna iná - unikátna pokrievka so silikónovým okrajom, ktorý má šikovné otvory pre pohodlné a bezpečné cedenie a odkladaciu časť pre kuchynské náradie. Pružný silikón ho jednoducho obopne. Nerezový riad má masívne sendvičové dno a vnútornú odmeriavaciu stupnicu.
Súprava riadu PRESIDENT Stone, 8 dielna


Atraktívny „kameninový“ vzhľad
Súprava riadu PRESIDENT Stone, 8 dielov

Súprava PRESIDENT Stone osloví milovníkov tmavých farieb. Jeho hlavným rozpoznávacím znamením je dokonale nepriľnavý povrch s charakterom prírodného kameňa, ktorý odolá aj kovovému kuchynskému náradiu. Vďaka vzhľadu prírodného kameňa na oboch stranách je tento riad mimoriadne atraktívny.
Súprava riadu DELIGHT, 8 dielov


Prinesie potešenie
Súprava riadu DELIGHT, 8 dielov

Pokiaľ máte radi bielu a svetlé odtiene riadu, zaujme vás moderná nerezová súprava DELIGHT. Má veľmi odolnú povrchovú úpravu, odmeriavaciu stupnicu, komfortné úchyty a sklonerezové pokrievky s otvormi pre paru. Dizajn tejto súpravy je univerzálny, pristane moderným aj klasickým kuchyniam.
Súprava riadu HOME PROFI


Pre amatérov aj profíkov
Súprava riadu HOME PROFI, 9 alebo 13 dielov

Jednou z výhod tejto súpravy je možnosť zaobstarať ju v 9-dielnom alebo 13-dielnom prevedení. Trinásťdielna súprava je najväčšia súprava, ktorú nájdete v našej ponuke. Samozrejmosťou je kvalitné prevedenie z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, sendvičové dno. Atraktívny vzhľad umocňuje povrchová úprava v kombinácii lesku a matného vzhľadu. 
Súprava riadu VISION, 10 dielov


Máte víziu? Kúpte VISION!
Súprava riadu VISION, 10 dielov

Aj táto súprava spĺňa základné štandardy súprav TESCOMA. Kvalitný nerezový riad majú sklenené pokrievky, masívne vodotesné úchyty a trojvrstvové sendvičové dno. Vďaka nemu sú vhodné pre všetky typy sporákov, vrátane indukčných. Riad VISION je vhodný pre každodenné malé aj veľké varenie.
Súprava riadu ULTIMA, 10 dielov


Revolučná súprava riadu
Súprava riadu ULTIMA, 10 dielov

Táto súprava prináša do kuchyne mimoriadnu kvalitu, originálny dizajn a tiež jedinečné vychytávky. Predovšetkým jej pokrievky sú v mnohých ohľadoch revolučné – tri polohy pokrievky umožňujú reguláciu pary, rýchle dosiahnutie varu a intenzívne varenie bez prekypenia. Atraktívny vzhľad riadu podtrhuje kombináciu vysokého lesku a matného vzhľadu.
Súprava riadu PRESIDENT, 10 dielov


PRESIDENT vašej kuchyne
Súprava riadu PRESIDENT, 10 dielov

Luxusný riad PRESIDENT patrí medzi najžiadanejšej súpravy. Je vyrobený z najkvalitnejšej ocele, má odolné sklonerezové pokrievky, trojvrstvové sendvičové dno, praktickú odmeriavaciu stupnicu a masívne vodotesné úchyty. Mimoriadnu kvalitu a dizajn tejto súpravy ocenenia aj tí najnáročnejší zákazníci.
Súprava riadu PRESTO, 11 dielov


Pre pravidelné domáce varenie
Súprava riadu PRESTO, 11 dielov

Vynikajúci pomer ceny a počtu kusov v súprave právom radí riad PRESTO k našim dlhodobým stáliciam. Má sklonerezové pokrievky s otvorom pre odvod pary, vnútornú odmeriavaciu stupnicu a je vhodný pre všetky sporáky vrátane indukčných. Naozaj univerzálna nadčasová súprava do každej domácnosti.


Nielen súpravy, máme aj jednotlivý riad 

K súpravám je možné spravidla dokúpiť aj ďalšie samostatné hrnce, kastróle alebo rajnice z rovnakej línie. Konkrétnu ponuku k vybranej súprave hľadajte v kategórii nižšie a jej podkategóriách. Rovnako tak je možné kúpiť hrnce, kastróle ďalší riad samostatne, nielen  súpravy