info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa

Ako správne vybrať tlakový hrniec?

Tlakové hrnce TESCOMA ULTIMA

Tlakový hrniec alebo „tlakáč“ je právom označovaný ako jeden z najlepších vynálezov do kuchyne. Nielen, že významne urýchľuje varenie, ale aj maximálne zachováva pôvodnú chuť potravín. Za tohto skvelého pomocníka vďačíme Francúzovi Denisovi Papinovi. Čo je dobré o ňom vedieť, ako si vybrať ten ideálny a prečo sa preňho nadchnúť, sa dozviete u nás.

Prečo sme jednotkou v ponuke tlakových hrncov?
Predovšetkým vďaka vysokej kvalite, maximálnej bezpečnosti a širokej ponuke.

Testovanie kvality


Testujeme nad rámec

Dokonalá bezpečnosť je u tlakových hrncov TESCOMA úplným štandardom. Pred uvedením do predaja musí prejsť dlhým procesom testovania, ktorý zaručí ich bezpečnosť, nezávadnosť a celkovú kvalitu. Na rozdiel od ostatných značiek ich testujeme dvojito. A tak nespĺňajú iba povinné, zákonom nariadené atesty, ktoré sa robia iba raz pred začatím masovej produkcie, ale sú preverované aj našimi internými kvalitatívnymi skúškami prebiehajúcimi po celú dobu výroby. Jedine tak môžeme mať istotu, že každý kus, ktorý sa dostane k zákazníkovi, je rovnaký a teda kvalitný.


Každý tlakový hrniec TESCOMA má minimálne dva bezpečnostné prvky – bezpečnostné ventily.


Pracovný ventil
Reguluje tlak, priebežne vypúšťa prebytočnú paru a po ukončení varenia ju vypúšťa úplne. Moderným hrncom vďaka nemu umožňujú nastaviť stupne tlaku podľa toho, či varíte napríklad rybu alebo hovädzie. Zo všetkých bezpečnostných poistiek je „najcitlivejší“, ide teda o prvý otvor, kadiaľ tlak uniká. Dôležité je jeho udržiavanie v čistote, na čo stačí bežné dôkladné umytie umývacím prostriedkom kvôli odmasteniu, prípadne kefkou kvôli odstráneniu nečistôt z menších otvorov.

Bezpečnostný ventil
Druhá poistka, ktorá by zasiahla pri nebezpečnom zvyšovaní tlaku v nádobe. Okrem toho, že je o niečo „tvrdší“ ako pracovný ventil, funguje rovnako. Pokiaľ je tlak vyšší, než by mal byť, ventil sa práve vďaka týmto tlakovým silám vysunie nahor a opäť dochádza k vypusteniu pary. K takejto situácii však dôjde iba vtedy, ak je niečo v neporiadku s pracovným ventilom. Môže sa totiž stať, že sa pracovný ventil upchá – nedostatočným čistením, resp. jeho úplným zanedbaním, alebo tiež prílišným naplnením hrnca surovinami (napr. strukovinami alebo určitými druhmi mäsa, ktoré zväčšujú objem). Pokiaľ riad štandardne umývate a dodržíte maximálne naplnenie hrnca, nemáte sa čoho obávať.

Moderné tlakové hrnce majú spravidla aj ďalšie bezpečnostné prvky ako otvor v leme veka, tlakovú bezpečnostnú poistku alebo poistku proti nechcenému otvoreniu. Preto odhoďte obavy bokom, vyberte si pre seba ten najvhodnejší a začnite využívať výhody, ktoré tento spôsob varenia prináša.


Nadštandardný servis tlakových hrncov TESCOMA

Ako každý technický výrobok, aj tlakový hrniec si po čase zaslúži údržbu. Zhruba po každých 2 rokoch bežnej prevádzky je dobré vyčistiť a prezrieť ventily, prípadne vymeniť silikónové tesnenie a skontrolovať celkovú funkčnosť. Tieto služby ponúka bezplatne servisné centrum TESCOMA.
Tlakové hrnce ULTIMA


ULTIMA, superstar medzi tlakáčmi

Najobľúbenejším tlakovým hrncom v našej ponuke je ULTIMA, ktorá sa môže mimo iného pochváliť prestížnym ocenením Red Dot Desing Award za produktový a komunikačný dizajn. Spoznajte náš bestseller a jeho jednoduché a bezpečné ovládanie jednou rukou. Ako sa hovorí „nie je čas strácať čas“, kúpte si ULTIMU a skvelé jedlá budete servírovať na stôl, ani nemrknete.
Tlakový hrniec ULTIMA DUO 4.0 l a 6.0 l


Tlakový hrniec ULTIMA DUO 4,0 a 6,0

Neboli by sme to my, aby sme neponúkli nejakú špecialitu. V prípade tlakových hrncov je to praktická súprava dvoch nádob, ULTIMA DUO, ktorá navyše obsahuje univerzálnu sklenenú pokrievku, vďaka ktorej môžete nádobu používať a skladovať (napríklad v chladničke) ako klasický hrniec.
Tlakový hrniec ULTIMA+ 6.0 l


Tlakový hrniec ULTIMA+

Názov tohto hrnca napovedá, že má pridanú hodnotu. Tou je odolný nepriľnavý povrch vo vnútri nádoby. Vďaka nemu sa mäso, omáčka ani cibuľový základ v nádobe nikdy neprichytí. Kto preferuje tento typ povrchu vo varnom riade, bude nadšený, že ho nájde aj pri tlakovom hrnci ULTIMA+.


BIO EXCLUSIVE+, ľahké čistenie

Tento tlakový hrniec patrí k našim stáliciam. V ponuke je viac ako 15 rokov a zákazníci ho neustále vyhľadávajú pre svoju spoľahlivosť a jednoduché otváranie pomocou bajonetového uzáveru. Pracuje v režime vysokého alebo nízkeho tlaku, preto je možné s ním variť ako intenzívne, tak šetrne.
Tlakový hrniec BIO EXCLUSIVE+ DUO, 4.0 a 6.0 l


Tlakový hrniec BIO EXCLUSIVE+ DUO 4,0 a 6,0 l

Aj tento typ hrnca ponúkame zákazníkom v praktickej súprave menšieho a väčšieho hrnca s objemom 4,0 a 6,0 litrov s jednou univerzálnou pokrievkou. Súpravy s dvoma nádobami sú veľmi výhodné, zvolíte vždy tú, ktorá zodpovedá množstvo pokrmu, ktorý sa chystáte pripraviť.
Tlakové hrnce SmartCLICK


SmartCLICK, zladený do línie

Pokiaľ ste si obľúbili kastróly, hrnce a panvice línie SmartCLICK, rozšírte túto „rodinu“ o kráľa kuchyne – tlakáč SmartCLICK. Aj on varí pri nízkom alebo vysokom tlaku. Nie je lepšie jedlo ako to, ktoré vonia, má plnú silnú chuť a navyše nestratilo nič zo svojich nutričných hodnôt.
Tlakový hrniec GrandCHEF


GrandCHEF, iba jeden tlak

Pre tlakový hrniec GrandCHEF je typická jednoduchá konštrukcia s bajonetovým uzáverom. Varenie prebieha pri nižšom výkone sporáka, ktorý môžete vypnúť v predstihu pred ukončením varenia. Aj tento hrniec spĺňa všetky štandardy ako 4 bezpečnostné poistky, trojvrstvové sendvičové dno atď.
Tlakový hrniec ELEMENT


ELEMENT, nový pracovný ventil

Element, inak povedané prvok, zložka alebo súčiastka. A práve jedna konkrétna súčiastka je podstatnou inováciou tlakového hrnca ELEMENT – je to silikonový pracovný ventil, ktorý je možné jednoducho vybrať a vďaka tomu dokonale vyčistiť. Aj tento hrniec spĺňa vysoké štandardy, je nadmieru bezpečný a komfortný v ovládaní.


MAGNUM, jednoduché ovládanie

Klasika medzi tlakáčmi. Hrniec MAGNUM má tradičný vzhľad a klasické pákové zatváranie. Nechýbajú mu dôležité bezpečnostné prvky, vďaka ktorým sa naň môžete stopercentne spoľahnúť. Aj on je vhodný pre všetky typy sporákov, možno ho použiť aj na indukčnej doske.