• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyElektrická sušička ovocia a húb? Táto usuší aj mäso, zeleninu a bylinky

Elektrická sušička ovocia a húb? Táto usuší aj mäso, zeleninu a bylinky

Sušička potravín PRESIDENT
Milujete sušené huby, či už v polievkach, omáčkach, k pečenému mäsu alebo ako korenie? Alebo zbožňujete sušené jablká, sušené paradajky, bylinky alebo jerky? Potom pre vás máme skvelú sušičku. Vlastne dve :-).
Sušené huby

Sušička húb

Nech už si zaobstaráte našu prémiovú elektrickú sušičku potravín, ktorá celú prácu urobí za vás a so zaručeným výsledkom, alebo sa rozhodnete pre skladné sušiace rošty, môžete sa spoľahnúť na dokonalý výsledok.

Sušička zeleniny? Áno!

Sušenie sa samozrejme netýka len húb, sušiť môžete sušené jablká alebo hrušky, marhule, slivky, figy či plátky banánu alebo ananásu. V hre je ale tiež zelenina. Najobľúbenejšie sú sušené paradajky, aj keď sa správne radia medzi ovocie, sušiť možno však v zásade ľubovoľnú zeleninu. Skúste experimentovať a určite si nájdete tú svoju. 
Sušené paradajky

Sušička ovocia pre vaše zdravie 

Keď skončí sezóna čerstvého ovocia, môžete si k televízii alebo ku knižke dopriať práve bakálie – ako sa takému sušenému ovociu inak hovorí. Má výraznejšiu chuť než čerstvé ovocie a zostáva tiež bohaté na mnohé vitamíny a minerály.

Kupované sušené pochutiny sú pritom pomerne drahé, takže domácou výrobou môžete významne ušetriť. A nielen to – priemyselne vyrábané sušené ovocie väčšinou obsahuje oxid siričitý, ktorý môže u citlivých osôb vyvolať astmu.
Sušené ovocie

Domáca sušička mäsa

Obľúbené jerky, teda sušené tenké plátky mäsa, pripravíte v sušičke PRESIDENT naozaj mimoriadne jednoducho. Súčasťou výrobku je návod na výrobu lahodných jeriek z ľubovoľného červeného mäsa.

Sušička potravín PRESIDENT

Sušička byliniek

Samostatnou kapitolou sušenia sú bylinky. Ich najrýchlejšie, najhygienickejšie a najdokonalejšie usušenie dosiahnete pomocou elektrickej sušičky. Pripravujte si doma vlastné bylinkové čaje alebo koreniny - budete presne vedieť, čo pijete a jete a navyše ušetríte!
Bylinkový čaj

Domáca sušička do rúry, alebo elektrická sušička do zásuvky?

Ak nechcete do vybavenia na sušenie príliš investovať, je pre vás ideálnou pomôckou súprava na sušenie, ktorá sa skladá z troch samostatných roštov umiestnených na sebe pomocou nožičiek, ktoré do seba perfektne zapadajú. Môžete ich pre rýchle sušenie umiestniť do rúry rozohriatej na max. 70 stupňov, pre pomalé kamkoľvek na dobre vetrané miesto. Zostava je stabilná pri prenášaní aj pri manipulácii v rúre, a pretože sa nožičky dajú sklopiť, po použití je perfektne skladná. Súprava je vhodná do elektrickej a teplovzdušnej rúry. Jej použitie v plynovej rúre neodporúčame.
Súprava na sušenie TESCOMA DELLA CASA, 3 rošty
Doba sušenia je individuálna, spravidla trvá 4 až 8 hodín, niekedy aj dlhšie.

Najideálnejšie na sušenie sú však elektrické sušičky, v ktorých naraz usušíte veľké množstvo potravín bez nutnosti strážiť čas – jednoducho si podľa priloženého návodu nastavíte dobu sušenia a teplotu ideálnu pre danú surovinu a ona všetko postráži za vás. Dobrá elektrická sušička, ako je napríklad tá naša z línie PRESIDENT, má nízku spotrebu, minimálnu hlučnosť a jednoduché ovládanie.
Sušička potravín PRESIDENT
Optimálne usušené ovocie je zvrásnené asi ako hrozienka, plátky sušených húb by potom mali v dlani chrastiť. Usušené dobroty aj huby skladujte na suchom mieste v dózach s viečkom.