info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaKto stojí za dizajnom TESCOMA

Kto stojí za dizajnom TESCOMA


Design by TESCOMA


Na začiatku je vždy idea, respektíve skica, ktorá sa postupne pretavuje v počítačový model. Z neho je následne postavený fyzický model prostredníctvom 3D tlače. Proces, trvajúci týždne aj mesiace, zahŕňa rad vývojových variantov, počítačových vizualizácií a testovacích prototypov. Na konci je výsledný produkt, ktorý sa zadá do sériovej výroby. Takto vznikajú výrobky TESCOMA, ktoré nachádzajú svoj domov u našich zákazníkov.

Počas 30 rokov od vzniku značky prešiel výrobný program firmy zaujímavým vývojom. Našou dlhodobou stratégiou je postupne rozširovať záber. Ďalším vývojovým krokom je segment malých kuchynských elektrospotrebičov, ktorým sme sa začali pred pár rokmi zaoberať. Súčasný sortiment značky prerastá z kuchyne do celého domova aj mimo neho. Výrobky s logom TESCOMA dnes môžete kúpiť vo viac ako 100 krajinách sveta. Ročne uvedieme na trh v priemere 200 noviniek.

Teší ma, že náš tím dizajnérov získal už desiatky prestížnych ocenení za dizajn, napríklad Red Dot Design Award, Good Design Award, German Design Award, Kitchen Innovation Award, IF Design, DesignPlus a podobne. Odborné ocenenia posilňujú prestíž značky a prispievajú k tomu, že nás zákazníci vnímajú ako inovátora, ktorý sa neustále snaží posúvať ďalej. Najväčším ocenením pre nás je, keď sú zákazníci spokojní a radi sa vracajú nakupovať do našich predajní.
 


Zoznámte sa s našimi dizajnérmi a ukážkou nimi vytvorených výrobkov

TESCOMA dizajnér 2


Darja Škodová
dizajnérka

"Dizajn je súčasťou nášho každodenného života, ktorý má na nás neodmysliteľný vplyv. Preto sa snažím robiť výrobky s prívetivým a nadčasovým dizajnom."
Stojan na čajové sviečky FANCY HOME Stones 2 ks, biela

Nežný dotyk harmónie vo vašej domácnosti. Tak možno charakterizovať výrobky línie FANCY HOME Stones, medzi ktoré patria aromalampy, difuzéry, odparovače, svietniky, vázy aj kvetináče. Sú inšpirované oblými tvarmi lávových kameňov a pokojom zenových záhrad. Dávajú vyniknúť prirodzenej kráse kvetov a vôní, osviežujú priestor a navodzujú prívetivú atmosféru.
Súprava na bylinky SENSE, s LED osvetlením
Súprava na pestovanie byliniek SENSE, s LED osvetlením
Sklenená nádoba na klíčenie SENSE
Sklenená nádoba na klíčenie SENSE
TESCOMA dizajnér 3


Petr Tesák
dizajnér

"Ako by som definoval pojem kvalitný dizajn? Ako úspornú estetiku, ktorá neodvádza pozornosť od funkcie, ale prirodzene ju vytvára.“

Riad COMPACT je unikátny vo viacerých ohľadoch. Hlavná pozornosť, ale smeruje k jedinečnému dizajnovému riešeniu stohovania nádob do seba vrátane pokrievok. Úsporné skladovanie bolo zásadným aspektom pri vývoji tohto riadu. Ide o pôvodné riešenie Vývojového a dizajn centra TESCOMA. Uskladanie je striedavé, do nádoby vložíte menšiu pokrievku a na ňu ďalšiu menšiu nádobu. Hore položíte najväčšiu pokrievku. Ojedinelý je aj tvar pokrievky, ktorý má špecifický účel. Umožňuje jej pohodlné odkladanie na okraj nádoby počas varenia.
Blok na nože FEELWOOD, s 5 nožmi
Blok na nože FEELWOOD, s 5 nožmi
/velka-suprava-na-umyvanie-riadu-puro
Veľká súprava na umývanie riadu PURO
TESCOMA dizajnér 4


Martin Koval
dizajnér

"Naučil som sa všímať si veci okolo seba a uvedomovať si, ako fungujú."
Tescoma LAGOON

Línia LAGOON predstavuje ucelený rad bežne používaných doplnkov, ktoré svojím dizajnom v interiéroch „nevyčnievajú“, ale prirodzene dopĺňajú prostredie každej kúpeľne. Striedme tvary bez ostrých hrán uľahčujú ich používanie, všetky výrobky línie LAGOON možno ľahko rozobrať a dobre vyčistiť zvnútra aj zvonku.
Polliter myBEER Lupulus
Polliter myBEER Lupulus
Jedálenský príbor TOSCANA, súprava 24 ks
Jedálenský príbor TOSCANA, súprava 24 ks
TESCOMA dizajnér 5


Jiří Hoferek
dizajnér

"Iba pochopenie podstaty problému je kľúčom k jeho vyriešeniu. S týmto pokorným vedomím pristupujem aj k riešeniu esteticko-technických výziev, ktoré mi moja práce prináša. Mojim cieľom je potom produkt, ktorý predovšetkým slúži a jeho výtvarné poňatie ho kultivuje, nie utvára."
Detské fľaše PAPU PAPI

Fľaše PAPU PAPI sú vyrobené pomocou unikátnej technológie nanoCARE™, a to zo špičkového plastového materiálu vhodného na použitie v zdravotníctve. Sú antibakteriálne, nezafarbujú sa, nevstrebávajú pachy a stačí ich opláchnuť vodou. Pri navrhovaní tejto dojčenskej pomôcky bola kľúčová široká základňa a ideálna ergonómia pre bezpečnú manipuláciu a stabilitu. Fľaštičky majú odnímateľné rukoväte, ktoré sú ľahko uchopiteľné aj pre najmenšie deti. 
Zásobník na chlieb ONLINE 42 x 24 cm
Držiak na tablet a mobil FlexiSPACE
Držiak na tablet a mobil FlexiSPACE
TESCOMA dizajnér 6


František Fiala
dizajnér

"Verím, že kľúčom k úspešnému dizajnu je nadšenie, empatia a trpezlivosť. Baví ma a vždy je aj mojím cieľom vytvárať tvarovo jednoduché výrobky, ktoré sú originálne a zároveň užitočné, ľahko sa používajú a sú zrozumiteľné pre širokú verejnosť."
Súprava riadu ULTIMA, 10 dielov

Súprava riadu ULTIMA predstavuje luxusný nerezový riad s radom vychytávok, ktoré zákazníkom spríjemňujú varenie. To bol tiež hlavný cieľ, prísť s novým riadom, ktorý bude mať "chytré" funkcie a zároveň zaujme aj nevšedným, inovatívnym vzhľadom. Riad má patentovaný systém regulácie pary a cedenia a široký spôsob odkladania pokrievok počas varenia. Tie môžete odkladať pomocou prehĺbenia v úchytoch v troch rôznych pracovných polohách, a tak ľahko voliť či v priebehu varenia tieto funkcie meniť.
Veľký upratovací set ProfiMATE
Vešiaky s nohavicovou tyčou FANCY HOME, 3 ks
Vešiaky s nohavicovou tyčou FANCY HOME, 3 ks
TESCOMA dizajnér 7


Pavel Skřivánek
dizajnér

"Sympatizujem so slovami jedného slávneho vizionára, ktorý povedal, že dizajn nie je len o tom, ako sa vám to páči a ako to na vás pôsobí. Dizajn je o tom, ako to funguje."
Sklenený poklop / misa s vekom DELÍCIA ø 28 cm

Sklenený poklop / misa s vekom DELÍCIA v sebe prepája dve rôzne použitia. Masívny sklenený poklop s plastovým podnosom je taktiež možné používať ako sklenenú kuchynskú misu s vekom. Táto premena je možná vďaka multifunkčnému úchytu a plastovej základni sklenenej misy. Plastová základňa, ktorá  je súčasťou dna misy, je zároveň protišmyková. Tento výrobok svojím dvojakým použitím šetrí aj miesto na uskladnenie. 
Krájač na avokádo HANDY
Krájač na avokádo HANDY
Krájač dlhých plátkov HANDY
Krájač dlhých plátkov HANDY
TESCOMA dizajnér 8


David Veleba
dizajnér

"Konštrukcia je chrbticou dizajnu. Nie je vždy ľahké prerážať novú cestu, je ale povznášajúce ju objavovať. Baví ma úročiť skúsenosti z predchádzajúceho povolania a prichádzať s novým konštrukčným riešením."
Razítka na sušienky DELÍCIA, 6 dekorov

Ak chcete zákazníkov zaujať niečím novým a nevšedným, treba priniesť nevšedný nápad. To bolo hlavným zámerom pri Razítkach na sušienky DELÍCIA, ktoré v sebe spájajú vykrajovač a zároveň razítko na výrobu sladkých cukrovinek s milými tematickými motívmi. Výrobok je veľmi praktický aj vďaka tomu, že má integrovaný zásobník, do ktorého je možné schovať výmenné razítka so 6 rôznymi motívmi. 
Zásobník na príbory FlexiSPACE 370x222 mm
Zásobník na príbory FlexiSPACE 370 x 222 mm
Zdravá dóza na bagetu DINO
Zdravá dóza na bagetu DINO


Dizajn a výroba sú spojené nádoby


Dizajnér už od začiatku vývoja výrobku rieši, z akého materiálu a akou technológiou sa bude vyrábať. Vývoj nových materiálov, povrchových úprav a zdokonaľovania výrobných technológií umožňuje nové spôsoby využitia. Naším cieľom je prinášať aj pri zdanlivo konvenčných výrobkoch nové, netradičné a praktické riešenie. A tak už viac ako 20 rokov vznikajú v našom Vývojovom a dizajn centre TESCOMA v Zlíne výrobky každodennej potreby, ktoré našim zákazníkom uľahčujú a spríjemňujú život.