info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieŠpeciál na zaváranie - máte modernú výbavu?

Špeciál na zaváranie - máte modernú výbavu?

Ovocie, zelenina, marmelády, omáčky, mäsá, huby – to všetko si môžete zavariť a uchovať v špajze na zimu alebo na dni, kedy sa vám nebude chcieť variť alebo ísť do obchodu. Že vám chýba zavárací hrniec a ostatné potrebné vybavenie? Pozrite na niektorý z nápadov od TESCOMY. Máme pre vás tipy, ktoré si môžete rovno objednať alebo kúpiť v našich predajniach.

Súprava na prípravu sirupov TESCOMA DELLA CASA 1500 ml

Pre domáce sirupy pripravené za studena

Skôr než sa pustíme do zavárania, máme pre vás tip, ako urobiť domáci sirup, ktorý sa nezavára, ale naopak konzumuje čerstvý -  súpravu DELLA CASA na výrobu ovocných sirupov za studena, ktoré neobsahujú žiadne umelé farbivá ani konzervanty. Odšťavovanie ovocia a byliniek bez zahrievania zachová v sirupe maximálne množstvo vitamínov a cenných nutričných látok. Sirup pripravený za studena má prirodzenú a pôvodnú chuť ovocia a byliniek. Ochutnáte?

Digitálne váhy TESCOMA

Pre odváženie správneho množstva ovocia, korenia a ostatných prísad na prípravu sirupu alebo zaváranín sa nezaobídete bez kuchynskej váhy. Pokiaľ vám doma chýba, stavte na našu digitálnu váhu ACCURA. Je dovažovacia, má displej s veľkými číslicami, nekĺže po linke a dobre sa udržuje čistá.

Fľaše s klipsou DELLA CASA

Uchovanie domácich sirupov, ale aj likérov, páleniek či domáceho vína si vezmú na starosť naše fľaše s klipsou. Ponúkame ich v klasickom alebo hranatom dizajne a dvoch veľkostiach. Vyberte si tie, ktoré vám budú najlepšie vyhovovať.

Možno sa vám budú hodiť aj:

Súprava na zaváranie TESCOMA DELLA CASA, s teplomerom

Premení obyčajný hrniec na zavárací

Predstavujeme unikátny set, ktorý umožňuje plnohodnotné zaváranie pokrmov v bežnom kuchynskom nerezovom riade, hrncoch a kastróloch s priemerom 24 cm, bez nutnosti kupovať špeciálny zavárací hrniec. To pre vás predstavuje významnú ekonomickú úsporu aj úsporu miesta v domácnosti. Pozrite, ako súprava na zaváranie DELLA CASA funguje.

Kliešte na zaváracie poháre TESCOMA DELLA CASA

Ku setu na zaváranie sa vám bude hodiť tiež praktické príslušenstvo, a síce kliešte, pomocou ktorých ľahko vytiahnete horúce poháre z hrnca a lievik. Ten zaistí plnenie bez ušpinenia skla, kuchynskej linky alebo sporáku.

Zaváracie poháre TESCOMA

Rozhodne sa ale nezaobídete bez zaváracích pohárov DELLA CASA. Sú ideálne na zaváranie ovocia, džemov, pesta, húb, paštét, mäsa alebo omáčok a ich dlhodobé uskladnenie. Kovové skrutkovacie viečka sú ako jediné na trhu bez prímesi PVC, a preto plne recyklovateľné.

Ešte môžete potrebovať:

odkôstkovač čerešní

V okamihu odstráni z čerešní a višní kôstky. Všetky!

Tento unikátny odkôstkovač čerešní nemá konkurenciu. Hravo odstráni kôstky z čerstvých, kompótovaných aj mrazených čerešní a višní, bez toho , aby poškodil dužinu. Pohodlne zbaví nechcených kôstok aj naozaj veľké množstvo ovocia.

Pasírovač GrandCHEF

Špičkový pasírovač GrandCHEF využijete na prípravu rajčinových, zemiakových, zeleninových alebo ovocných pretlakov a pyré. Hravo v ňom pripravíte pretlak zo surových alebo varených rajčín aj zo surového ovocia s mäkkou dužinou, napr. banánov, jahôd apod.

Kam s tým všetkých? Čo tak tradičné zaváracie poháre s klipsou? Sú vyrobené z vysoko odolného skla s celonerezovými klipsovými uzávermi a špičkovým tesnením z prírodného kaučuku. Vakuum v týchto pohároch ostane zachované dlhšie, ako pri bežných zaváracích pohárov, a síce na dobu 3 až 6 rokov.

Čo sa ešte môže hodiť: