info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieSpracujte dary jesennej prírody. Poradíme, ako na to

Spracujte dary jesennej prírody. Poradíme, ako na to

Jeseň je tu! Príroda nám nízkymi teplotami jasne dáva vedieť, že leto skončilo. A práve teraz je ten správny čas uchovať jej plody na ďalšie mesiace. Či už sa vám urodili jablká, hrušky alebo máte zásobu vlašských orechov, spracujte ich. S našimi pomocníkmi vám to pôjde jedna báseň. Zavítajte pre ne do predajne blízko vás alebo si ich objednajte v e-shope.

Odšťavovač HANDY

Čerstvo vylisovaná je proste najlepšia

Gúľalo sa gúľalo, až sa zakotúľalo k vám do kuchyne. A nie jedno, ale hneď veľa jabĺk. Čo s nimi? Vylisujte ich! Šťava lisovaná za studena má nielen vynikajúcu chuť, ale je plná minerálov a vitamínov. Práve takú získate pomocou ručného Odšťavovača HANDY. Bez veľkej námahy si v ňom doma vylisujete čistú šťavu aj z iných druhov ovocia aj zeleniny.

Lis na jablkovú šťavu HANDY

Zdravú čerstvú šťavu pripravíte aj v lise na jablkovú šťavu. Malý, ale šikovný pomocník nezaberie v kuchyni mnoho miesta. Je vhodný aj na vymačkanie nastrúhanej zemiakovej dužiny do zemiakových placiek alebo cukiet. Bude sa hodiť tiež na prípravu uhoriek do tzatziki.

Džbán do chladničky TEO

Jednoduchý, ale šikovne vymyslený džbán poslúži na uloženie čerstvo vylisovanej šťavy do dverí chladničky. Hodí sa tiež na mlieko alebo na servírovanie rôznych ochutených vôd na stôl. Dobre sa z neho nalieva a čo viac, možno ho použiť aj na horúce nápoje, ktoré v ňom dokonca pripravíte na sporáku.   

Možno sa vám bude hodiť tiež:

Forma s vlnitým okrajom a odnímateľným dnom DELÍCIA

Pochutnajte si na jablkovom koláči

Upiekli ste dokonalý koláč, ale bojujete s tým, ako ho z formy dostať von? Potom je forma s odnímateľným dnom to správne riešenie. Koláč jednoducho vyberiete a môžete rovno krájať a servírovať.

Vykrajovacia forma mriežková DELÍCIA

Koláč z čerstvých jabĺk je dobrota, ktorej málokto odolá. Jeho príprava nie je zložitá a bude ešte jednoduchšia, pokiaľ použijete vychytanú vykrajovaciu formu. Jej pomocou z vyvaľkaného cesta vykrojíte dokonalú mriežku a vďaka  vyberateľnému dielu  ju jednoducho prenesiete na koláč.

Nožový lúskačik na orechy GrandCHEF

Oriešok, ktorý nejde rozlúsknuť? Na ten máme nový luskáčik. Pripravte si zásobu vlašských orechov na vianočné pečenie. Vďaka našej novinke orech nielen ľahko rozpolíte, ale tiež jednoducho vylúpnete. Získate tak nepoškodené plody, ktoré sa budú hodiť na zdobenie cukroviniek.

Mohlo by vás ešte zaujímať:

Čo s úrodou? Usušiť!

Urodilo sa vám tento rok veľa jabĺk? Tak to môžete mať chutné kolieska! S pomocou prémiovej Sušičky potravín PRESIDENT ich prípravu zvládnete jednoducho a ekonomicky. A rozhodne sa nemusíte báť, že bude po zvyšok  roka zaháľať. Využijete ju totiž k spracovaniu rôznych druhov ovocia, zeleniny, hríbov, ale tiež byliniek a mäsa.

Súprava na sušenie DELLA CASA, 3 rošty

Je pre vás elektrická sušička príliš veľká? Skúste sušenie na skladacích roštoch. Súpravu na sušenie môžete použiť v rúre na pečenie, ale samozrejme aj mimo nej. Usušíte si ovocie, zeleninu, huby, mäso alebo napríklad cestoviny.

Lúpač a krájač na jablká HANDY

Jedinečný nástroj, ktorý olúpe a nakrája jablká na sušenie, do múčnikov a kompótov a pritom ich zbaví jadierok. Lúpač, krájač a odstraňovač jadierok v jednom si poradí ako s jablkami, tak s hruškami.

Pozrite ešte na: