info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieValentín, sviatok nielen pre zamilovaných

Valentín, sviatok nielen pre zamilovaných


14. február patrí sviatku zamilovaných. Na Valentína sa ľudia obdarovávajú kvetinami, cukrovinkami alebo valentínskymi prianiami. A je tiež dobre známe, že láska prechádza žalúdkom. Potešte preto svojich blízkych a prekvapte ich láskyplným pohostením. Pripravte napríklad romantickú večeru pre dvoch pri sviečkach alebo upečte mamičke zo srdca domácu bábovku. Všetko potrebné nájdete v našej online ponuke alebo sa zastavte v niektorej z našich predajní.

Keramická forma srdce DELÍCIA

Bábovka, ktorej tvar okúzli viac ako tisíc slov  

Takú upečiete v krásnej tradičnej forme v tvare srdca, ktorá je vyrobená z kvalitnej hrubostennej keramiky s farebnou glazúrou a má dokonale prepracované detaily. Bábovku z nej ľahko vyklopíte a môže poslúžiť celoročne aj ako krásna štýlová dekorácia.

Tvorítko na lievance PRESTO

Potešiť môžete aj domácimi lievancami s roztomilými motívmi. Vykúzlite ich pomocou Tvorítka na lievance PRESTO, ktoré sa zmestí do panvíc s priemerom 26 cm a väčších. Pripravíte s ním 4 lievance, vyprážané alebo napríklad sadené vajcia. Súčasťou balenia sú aj recepty.

Ak si chcete vyrobiť vlastnoručné sušienky alebo perníky s valentínskym motívom, nadchnú vás Vykrajovače s pečiatkou DELÍCIA. Sú vhodné aj na dekorovanie fondánových a marcipánových hmôt a môžete ich použiť aj pri pečení lineckých cukroviniek.

Možno sa vám budú hodiť tiež:

Panvica GrandCHEF ø 36 cm, dlhá rukoväť

Odmeňte sa skvelou domácou večerou            

Čo tak romantická večera vo dvojici? Krevety aj steak jednoducho pripravíte na panvici. Zaobstarajte si kvalitnú panvicu GrandCHEF s dlhou rukoväťou. Má odolný antiadhézny povrch proti pripaľovaniu a nerezové indukčné dno. Navyše ju môžete použiť aj do rúry.

Čokoládové fondue DELÍCIA

Urobte na Valentína radosť aj deťom. Prichystajte im čokoládové fondue s čerstvým ovocím alebo sušienkami. Čokoláda rozpustená v elektrickom fondue nevyschne, ani sa nepripáli. Fondue má 2 stupne zahrievania a jeho používanie je úplne bezpečné.

Ako si okoreniť sviatok lásky? Dochuťte prichystané jedlo pikantným chilli korením. Použite ručný Mlynček na chilli papričky GrandCHEF s kvalitným mlecím mechanizmom zo špeciálne tvrdenej keramiky a s nastaviteľnou hrubosťou mletia.

Ešte môžete potrebovať:

Opojná chuť vína nielen na Valentína  

Pripite si na sviatok lásky z pohárov GIORGIO, ktoré sú vyrobené z priezračného krištáľového skla českými sklármi. Majú atraktívny tvar a vďaka prvotriednej kvalite skla sú vysoko odolné, teda vhodné aj do umývačky.

Moderný otvárač na víno? To je Elektrický otvárač UNO VINO. Ľahko a rýchlo s ním otvoríte všetky typy fliaš s korkovým uzáverom. V rukoväti ukrýva decentne zakomponované orezávadlo fólií a má navyše aj modré LED osvetlenie špirály.

Zaujme aj ďalší z pohárov vyrobených majstrovskými českými sklármi - poháre CHARLIE na podávanie osviežujúceho drinku gin s tonikom. Sú vyrobené z kvalitného krištáľového skla a majú ideálny objem aj tvar pre plné rozvinutie vône, chuti aj farby nápoja.

Čo sa ešte môže hodiť: