info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTESCOMA newsAmbiente 2024 - príležitosť ukázať novinky 100 000 návštevníkom

Ambiente 2024 - príležitosť ukázať novinky 100 000 návštevníkom

TESCOMA news
8. 2. 2024
Výrobcovia, obchodníci a dizajnéri z celého sveta na veľtrhu predstavili tovar a nápady, ktoré budú v tomto roku hrať prím.
Stánok TESCOMA

Každoročne sa na veľtrhu vyhlasujú najlepšie kuchynské inovácie, ktoré získajú ocenenie Kitchen Innovation Award. Tento rok udeľovaniu predchádzala štúdia a panelová diskusia o vplyvoch súčasných trendov na budúcnosť vybavenia kuchýň. Najdôležitejšími aspektmi sa ukázali byť udržateľnosť a inovácia. Šancu na úspech by navyše podľa prieskumu mali mať predovšetkým tie výrobky, ktoré uľahčujú alebo spríjemňujú život.

Porotu aj verejnosť zaujali aj tri inovatívne kuchynské pomôcky od TESCOMY. Na ich vzniku sa podieľal tím Centra aplikovaného vývoja a designu.

Tvorítko na stratené vajcia PRESTO

dizajnér Pavel SkřivánekOcenenie si odnieslo Tvorítko na stratené vajcia DELÍCIA. Pošírované vajcia sa v košíku tvorítka dokonale uvaria, zostanú kompaktné a ľahko sa vyberú. Ocenenie za túto inováciu prevzal náš dizajnér Pavel Skřivánek.


Tvorítko na ľad so zásobníkom myDRINK, kocky

Jiří Hoferek.Novinkou, ktorú využijete najmä na väčších oslavách, je Tvorítko na ľad so zásobníkom myDRINK, kocky. S jedným tvorítkom si tak pripravíte veľkú zásobu ľadových kociek. Ocenenie zaň si odviezol dizajnér Jiří Hoferek.


Fixačný držiak pokrievok PRESTO

Fixačný držiak pokrievok PRESTO
dizajnér František FialaTretím výrobkom, ktorý zaujal funkčnosťou, je Fixačný držiak pokrievok PRESTO, ktorý pevne prichytí pokrievku k hrncu alebo kastrólu. Prototypu navrhnutému kolegami vývojármi dal tie správne tvary a farbu dizajnér František Fiala.


German Design Award

Úspech nášho vývoja a dizajnu zavŕšilo odovzdanie globálnej ceny German Design Award v reprezentatívnych priestoroch centra Kap Europa. Ktorí dizajnéri z Centra aplikovaného vývoja a designu TESCOMA si ju vo Frankfurte nad Mohanom prevzali a ktoré ich produkty prestížne logo nesú, sa dočítate tu.