info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieJedzte, pite, bavte sa, začínajú fašiangy!

Jedzte, pite, bavte sa, začínajú fašiangy!

K fašiangom patria mäsité a tučné pokrmy. A je to aj správny čas na zabíjačku. Pokiaľ sa rozhodnete ctiť tradície, budú sa vám hodiť vychytávky z nášho sortimentu. Zaobstaráte si ich buď v našom e-shope alebo v jednej z našich predajní po celej republike.

Nože GrandCHEF

Nech má krájanie šmrnc!

Bez ostrých nožov sa nezaobídete a nemali by vám v kuchyni chýbať. Nože GrandCHEF sú ideálne na každodenné používanie a dajú sa zakúpiť jednotlivo aj v masívnom drevenom bloku. Vďaka plynulému prechodu medzi rukoväťou a čepeľou s nimi budete jedna ruka.

Kuchynský robot PRESIDENT

Kuchynský robot PRESIDENT vás nadchne nielen vzhľadom a silným výkonom, ale aj bohatouvýbavou. Patrí do nej aj kovový mlynček na mäso s praktickým nástavcom na výrobu domácich klobás. Pokiaľ ste ich výrobu ešte neskúsili, práve na fašiangy môže byť ten správny čas.

Štamperlíky myDRINK

Počas fašiangového veselia alebo na zabíjačke sa bez piva alebo štamperlíka alkoholu „na zahriatie“ ťažko zaobídete. Vyberte si poháre, štamperlíky z uceleného sortimentu nápojového skla myDRINK.

Možno sa vám budú hodiť tiež:

Súprava riadu PRESIDENT Stone, 8 dielna

Slovenský fenomén: zabíjačka

Jaternice, tlačenka a ovar. Pečený bôčik s čerstvým chlebom, polievka s krúpami a samozrejme chrumkavé škvarky. To sú špeciality, ktoré si môžete vychutnať na každej zabíjačke. Alebo si vďaka našim pomocníkom pripravte tieto dobroty doma, kedykoľvek na ne dostanete chuť. Riad PRESIDENT Stone má vysoko kvalitný nepriľnavý povrch, vďaka ktorému nič nepripálite. Na škvarenie masti a prípravu škvarkov je ako stvorený!

Tlakový hrniec ULTIMA+ 6.0 L

Tlakáč s antiadhéznym povrchom, vďaka ktorému nič nepripálite? To je ULTIMA +. Tlak ľahko nastavíte podľa symbolov. 4 poistky sa postarajú o to, aby varenie prebehlo bez obáv. Pripravte si v ňom napríklad najlepší zabíjačkový guláš podľa receptu nášho šéfkuchára. Zaručene si na ňom pochutnáte.

Lis na cesnak PRESIDENT, s čistidlom

Do väčšiny fašiangových pokrmov neodmysliteľne patrí cesnak. S kvalitným lisom bez námahy spracujete veľké aj malé strúčiky a vďaka čistidlu sa vám bude ľahko udržiavať.

Ešte môžete potrebovať:

Misa na kysnuté cesto s ohrievačom DELÍCIA ø 26 cm

Šišky ako od babičky

Trojdňové fašiangové hodovanie samozrejme nie je len pre milovníkov mäsa. Na svoje si príde každý, kto má rád sladké. Tradičnou lahôdkou sú sladké šišky, ktorých prípravu zvládne každý, komu sa podarí pripraviť dokonalé kysnuté cesto. A to je s pomocou šikovnej misy so vzduchotesným vekom a gélovým ohrievačom hračka. Cesto vďaka ohrievaču vykysne až dvakrát rýchlejšie.

Forma 12 donutov DELÍCIA SiliconPRIME

Pokiaľ pre vás vyprážané nie je to pravé, a napriek tomu máte na šišky chuť, doprajte si zdravší variant pečené v rúre. Podľa pribaleného pôvodného receptu pripravíte vo forme ľahko a rýchlo 12 lahodných pečených donutov, ktoré môžete ozdobiť čokoládou alebo farebnou polevou.

Forma na tradičný trdelník

Prstence sladkého šiškového cesta posypané škoricovým cukrom. Tradičný trdelník je lahôdka, ktorú zbožňujú malí aj veľkí. Tiež túto pochúťku máte radi? S formou DELÍCIA ju pripravíte presne takú, aká sa predáva v stánkoch. Alebo možno o máličko lepšie, pretože si suroviny aj výrobu postrážite sami.

Čo sa ešte môže hodiť: