info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneKam na brunch? Zostaňte v pyžame a pripravte si ho doma!

Kam na brunch? Zostaňte v pyžame a pripravte si ho doma!

Prečo je brunch taký populárny? Možno preto, že to nie len je čas pestrofarebných nápaditých jedál a dobrého pitia, ale tiež stretávanie sa bez náhlenia. Slovo brunch pochádza z anglických slov breakfast a lunch. Breakfast sú raňajky a lunch je obed. Logicky z toho vyplýva, že brunch sú raňajky a obed v jednom. V slovenčine neexistuje presný preklad tohto slova a preto sa aj u nás používa pojem brunch. Nachystať ho doma nie je až také ťažké. Inšpirujte sa u nás.
Riad FRESCO

Servírujte (ovocie) štýlovo!

Nech už svojim  hosťom ponúknete ovocie čerstvé alebo formou smoothie bowl, urobte to štýlovo. Brunch má totiž nielen chutiť, ale aj vyzerať lákavo. Tri dekory nášho nového porcelánového riadu FRESCO skombinujete tak, že bude vždy ladiť. Motívy na tanieroch a miskách sú vizuálne prepojené a s jedlom vytvárajú atraktívne kompozície.
Dvojdielna dóza na potraviny 4FOOD
Pri chystaní brunch si pripravte aj servírovací riad a rôzne krabičky na ukladanie. Premyslené dvojdielne dózy sú ideálne na dva druhy potravín, ktoré môžete pred podávaním zmiešať, alebo servírovať oddelene. Krájaná zelenina, syry, nátierky, ale aj ovocie, orechy, müsli a jogurt, to všetko v nich bezpečne uložíte a v prípade potreby aj preveziete alebo prenesiete. Dózy sú vhodné aj na tekutiny, a tak si ich obľúbite aj na chystanie desiat do školy a práce.
Šálky ALL FIT ONE
Na brunch patrí káva, veľa kávy. Nech už máte automatický kávovar, alebo nedáte dopustiť na pákový, s ktorým kávu vyladíte k dokonalosti, zvoľte si šálky, z ktorých vám bude espresso či cappuccino najviac chutiť. Vyskúšajte jedinečný koncept ALL FIT ONE - kvalitný porcelánový servis, ktorý vám ušetrí miesto. Univerzálnu podšálku totiž môžete používať ľubovoľne so všetkými kusmi tejto línie. A to ako so šálkami a hrnčekmi, tak aj so stojančekom na vajíčko a nádobou na smotanu.

Prípravu brunch vám uľahčí tiež:

Sklenený poklop / misa s vekom DELÍCIA ø 28 cm

Lahôdky pod poklopom, ktorý sa vie podľa potreby preklopiť

Quiche naplnené všetkým, čo vám chutí, sú presne tou lahôdkou, ktorá poteší chuťové bunky v čase medzi raňajkami a večerou. Ak máte po ruke vychytávku, ktorá je podľa potreby misou s vekom na vypracovanie cesta, alebo podnosom s poklopom na uloženie a servírovanie, vyhrali ste. A že by ste uvítali recept? Od toho sme tu my, naučíme vás quiche krok za krokom!
Elektrický varič na vajcia PRESIDENT
Vajce a ráno patria k sebe. Uvarte ich presne tak, ako ich máte radi. Zaborte labužnícky lyžičku a pochutnajte si na nich. Namäkko, natvrdo, alebo na hniličku. Bez práce a spoľahlivo vďaka elektrickému variču s predvolenými programami.
Termoska s dávkovacím uzáverom CONSTANT
K brunch patrí pestrý výber nápojov. Popíjajú sa Mimosa, teda prosecco s čerstvou ovocnou šťavou. A na stole samozrejme nesmie chýbať ani voňavá káva a kvalitné čaje. Práve na teplé nápoje je nenahraditeľná dvojplášťová termoska s dávkovacím uzáverom. Svoje využitie nájde v kuchyni každé ráno.

Čo ešte môžete potrebovať?

Riad VARIO
Riad VARIO

Varte šikovne v extra skladnom riade

Teplé jedlá, zvlášť polievky, sú vítanou súčasťou neskorých  raňajok. Pokiaľ si plánujete zaobstarať nový riad alebo panvice, zamyslite sa, či by sa vám nehodil najskladnejší riad v okolí. Volá sa VARIO a ku trom nádobám patrí len jedna odnímateľná rukoväť. Okrem toho, že nádoby do seba dokonale zapadajú bez prekážajúcich úchytov, sú navyše vybavené špičkovým antiadhéznym povrchom. Riad tak nielen šetrí miesto, ale aj varí a vypráža sa v ňom bez pripaľovania.
Naparovacia nádoba GrandCHEF ø 20/22 cm
Na konci brunch je čas na teplé jedlá. Pripravte ich v pare a ušetrite tak energiu. Naparovacia nádoba sa nasadí na akýkoľvek hrniec alebo kastról s priemerom 20 či 22 cm. Môžete v nej teda nielen ohrievať už hotové jedlá, ale aj variť v spodnej nádobe a naparovať v hornej.
Panvica 4 oká SmartCLICK ø 24 cm
Milovaná brunch klasika, lievance a volské oká. Ako ich pripraviť úhľadne? Pokiaľ máte lievancovú panvicu na všetky typy sporákov, aj na indukciu, vydaria sa na jednotku. Panvicu SmartCLICK navyše po varení uložíte s odňatou rukoväťou a ušetríte mnoho miesta.
Riad FRESCO
Vyskúšajte v pare varené hodvábne knedle posypané perníkom podľa receptu nášho šéfkuchára!

 

Pár tipov na záver: