info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTESCOMA newsKtoré výrobky uspeli v súťaži Good Design za rok 2023?

Ktoré výrobky uspeli v súťaži Good Design za rok 2023?

TESCOMA news
24. 1. 2024

Svetová dizajnová súťaž The Good Design prebieha v americkom Chicagu a jej tradícia siaha až do 50. rokov minulého storočia. Každoročne ju môžu získať výrobky z celého sveta, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritéria pre vynikajúci dizajn.
Medzi novinky, ktoré si toto významné ocenenie vyslúžili, patria aj naše panvice CHALETkuchynské kefy a kuchynská hubka CLEAN KIT Flex, s ktorými zabodovali Darja a Ladislav Škodovi.


Kefy a hubka na riad CLEAN KIT Flex

Nový rad kefiek a hubiek na riad CLEAN KIT Flex je odolnejší než tradičné hubky a kefky na riad. Práve udržateľnosť bola pri ich vývoji určujúca – navrhli sme ich tak, aby vydržali omnoho viac.
Kefka na riad je kompaktná a umožňuje rýchle umývanie riadu všetkých tvarov a veľkostí.
Kefa na riad so škrabkou jednoducho odstráni pripálené alebo iné nečistoty.
Kefa na fľaše s úzkou pracovnou časťou a dlhou rukoväťou prenikne aj do vysokých fliaš s úzkym hrdlom.
CLEAN KIT Flex
Darja Škodová

„Pri novej rade  kefiek a hubiek na riad sme využili modernú technológiu „overmould“. To nám umožnilo použiť v prirodzenom a atraktívnom prepojení  materiály dvoch farieb čo zároveň pomáha definovať jednotlivé časti kefiek."

Darja Škodová, dizajnérka

Kefy majú pružné a zároveň odolné plastové štetiny; všetky nečistoty z kefiek a hubiek odstránite opláchnutím pod tečúcou vodou alebo v umývačke riadu.

Silikónová hubka má dve pracovné plochy. Povrch s krátkymi pružnými štetinami je určený na stieranie bežných nečistôt a strana s krátkymi drážkami odstráni aj hrubé nečistoty.


Panvice CHALET

Ďalšou ocenenou novinkou sú panvice CHALET. Ich robustná, minimalistická rukoväť imituje drevo. Je vyrobená z odolného, plne recyklovateľného plastu. Vďaka špeciálnej výrobnej technológii a farebnému prevedeniu ju na prvý pohľad nerozoznáte od rukoväte z dreva. V porovnaní s prírodným materiálom je však použitý syntetický materiál odolnejší a panvice je tak možné umyť v umývačke. Panvice CHALET majú vysoko kvalitný nepriľnavý povrch a dno z nerezovej indukčnej ocele vhodné pre všetky typy sporákov vrátane indukčných.
Panvice CHALET
Ladislav Škoda

„Jednoduchá elegancia, čisté tvary, dôraz na detail, tak sa dá stručne charakterizovať škandinávsky dizajn, ktorý bol inšpiráciou pri navrhnutí novej línie panvíc CHALET."

Ladislav Škoda, dizajnér
Panvice CHALET