• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTESCOMA newsOcenenie German Design Award pre naše výrobky

Ocenenie German Design Award pre naše výrobky

TESCOMA news
18. 1. 2022
German Design Award


Oslavujeme zisk ďalších dizajnových ocenení - Cenu GERMAN DESIGN AWARD 2022 - Special Mention získala línia ProfiMATE zameriavajúca sa na výrobky na upratovanie domácnosti, ktorú navrhol dizajnér František Fiala.

Línia upratovacieho náradia do domácnosti ProfiMATE bola navrhovaná ako celok. Môže tak tvoriť obsiahlu, ale dizajnovo dobre zjednotenú skupinu výrobkov. Starostlivosť bola venovaná každému detailu. Ako závesné oko, mechanizmus páky na odisťovanie teleskopickej tyče, 3D kĺby, tvar pracovných častí, rukoväte a ďalších, tak aby všetko dohromady bolo výborne funkčné a ergonomicky bezchybné. A zároveň esteticky ucelené, originálne a snáď aj elegantné", uviedol k zisku ocenenia František.


UKÁZAŤ CELÚ LÍNIU PROFIMATE

Ďalej toto ocenenie získali krájač na avokádo HANDY a krájač dlhých plátkov HANDY z rúk dizajnéra Pavla Skřivánka.

"Krájač dlhých plátkov HANDY je výrobok, ktorý svojou funkciou (krájanie dlhých tenkých plátkov) nemá mnoho alternatív. Existujú profesionálne nástroje tohto druhu, ale tie sú niekoľkonásobne drahšie. Potom existuje technika krájania nožom, praktizovaná ázijskými kuchárskymi majstrami, ktorú do určitej miery dosiahnete podobným výsledkom, ale je veľmi náročná na zručnosť a možno ju použiť len pri uhorkách alebo cuketách. Úloha nebola jednoduchá: vytvoriť užívateľsky jednoduchý nástroj, s ktorým dosiahnete profesionálne výsledky. Najväčším úskalím vo vývoji boli navrhnuté pohyblivé čepele, pri ktorých sme otestovali desiatky prototypov, až sme sa dostali k výsledku, s ktorým sme boli spokojní", priblížil vznik výrobku Pavel.


Ku krájaču na avokádo potom dodáva: 

"Krájač vychádza zo súčasného trendu "ALL IN ONE" charakteristického pre modernú prípravu ovocia a zeleniny na podávanie. Čepeľ na polenie avokáda je možné zasunúť do rukoväte, výhodou tohto riešenia je, že krájač je kompaktný, a rukoväť je ideálne prispôsobená pre komfortné držanie v dlani."


Prezrite si ocenené produkty viac do detailu: