info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa

Ochutnajte Mexiko

Krajina plná farieb, chutí a vôní, prešpikovaná nádhernou prírodou a postavená na pestrej histórii, také je Mexiko, plným názvom Spojené štáty mexické. Svoju rozmanitosť dokazuje už len faktom, že sa skladá z 31 štátov a že okrem najrozšírenejšej španielčiny sa tu hovorí ďalšími viac ako 60, pôvodne indiánskymi jazykmi. Slávne časy Mayov a Aztékov dodnes pripomínajú nádherné chrámy a stupňovité pyramídy, najznámejšia lokalita menom Chichen Itzá [Čičen Icá] bola dokonca pre svoju jedinečnosť v roku 2007 zaradená medzi nových 7 divov sveta. Čo sa v tejto krajine varí a ako?
Riad PRESIDENT STONE

Chilli con carne z jedného hrnca PRESIDENT Stone

 

Základ tohto ikonického mexického jedla si môžete orestovať rovno v hrnci bez rizika pripálenia. Riad PRESIDENT Stone totiž disponuje povrchom, ktorý majú tie najlepšie panvice. 

Taniere SIENA

Servírovať ho môžete v rustikálnom riade SIENA


Ručná výroba nového keramického riadu SIENA dáva každému tanieru tejto línie punc originality a jedinečnosti. Spoločne s unikátnou povahou glazúrovaného povrchu sa farebné odtiene jednotlivých tanierov od seba vzájomne mierne líšia. Každý tanier línie SIENA je teda originál.
Insert your text here

Čo ďalšie sa môže hodiť?

Nástroje pre dokonale naporciované suroviny

Nože GrandCHEF

Superostré nože, ktoré sa samé správne držia


Nože GrandCHEF umožňujú získať ten správny kuchársky grif aj amatérskym kuchárom. Rukoväte a čepele sú totiž spojené hladko a bez výstupkov, prechod medzi nimi je plynulý. Vďaka  tomu môžete uchopenie noža dokonale prispôsobiť ako porciovanej potravine, tak spôsobu krájania. Môžete ich teda držať KLASICKY za rukoväť alebo PROFESIONÁLNE, teda v mieste prechodu medzi rukoväťou a čepeľou.
 
Mlynček na mäšo HANDY

Mlynček pre dokonale namleté mäso a ďalšie suroviny


Mlynček HANDY je určený nielen na mletie mäsa, ale aj ďalších surovín, ktoré potrebujeme spracovať mletím najemno či nahrubo. Okrem mäsa si dokáže poradiť aj s tvrdým pečivom, vnútornosťami, tvrdým syrom typu parmezán, vlašskými orechmi, paradajkami či cibuľou. Oceníte ho tiež, pokiaľ vám v domácnosti chýba pasírovač či výkonný drvič.

Mäsu na všetky spôsoby pristane gril  

Kontaktný gril PRESIDENT

Na burgre, steaky, špízy, panini aj zapekané tortilly


Kontaktný gril PRESIDENT je rozžeravený počas chvíľky a pripravený ugrilovať čokoľvek máte radi a kdekoľvek v dosahu elektrického prúdu. Vie nielen súčasne opekať z oboch strán, ale zvládne aj klasické „barbecue“ grilovanie - stačí ho úplne roztvoriť a využiť dvojnásobnú grilovaciu plochu. Dosky sa dajú následne vybrať a pohodlne umyť.

Ďalej by vás mohlo zaujímať:

Sladké Mexiko

Servírovacie zapekacie misky
Recept na dezert Tres Leches sa nezaobíde bez zapekacej misy

Servírovacie zapekacie misky by vám v kuchyni nemali chýbať. Pozrite na tie naše, ktoré vyrábame z rôznych materiálov, v mnohých veľkostiach a nadčasovom dizajne.

Prezrite si tiež: