info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneOchutnajte pravú slovenskú kuchyňu

Ochutnajte pravú slovenskú kuchyňu


Pri výbere dnešných tipov sme tentokrát ostali doma na Slovensku, kde sme si vyhliadli niekoľko miestnych špecialít. Tie si môžete pripraviť pohodlne doma, stačí nakúpiť správne ingrediencie a prichystať potrebné kuchynské pomôcky. Ak  niektoré postrádate, sme vždy po ruke. 
Riad BORDEAUX

Výdatný paprikový guláš aj bryndzové halušky

Keď sa povie slovenský guláš, mal by chutiť po paprikách. Nachystajte si kastról BORDEAUX, ktorý vyzerá tradične, pritom má všetky moderné vlastnosti. Nerezové indukčné dno, prvotriedny antiadhézny povrch, bezpečné úchyty zo žiaruvzdorného silikónu a výstupky na vnútornej strane pokrievky na odkvapkávanie pary späť do hrnca. Variť v tak štýlovom hrnci vás bude jednoducho baviť.
Taniere SIENA
Zdanlivo banálny recept môže predstavovať úplne skvostné jedlo. Také sú aj bryndzové halušky alebo pirohy. Minimum ingrediencií, vynikajúca chuť. Použite na ne strúhadlo alebo tvorítka na plnené taštičky a cestoviny. A aby vám lepšie chutili, servírujte ich v keramických tanieroch SIENA. Majú kvalitnú odolnú glazúru a sú vyrábané ručne, každý kus je originál.
Súprava na kvasenie TESCOMA DELLA CASA
Kvasená kapusta je pre slovenskú kuchyňu veľmi typická. To najlepšie si vyrobíte doma s pomocou súpravy na kvasenie DELLA CASA s objemom 5 alebo 1 liter. Tvoria ju poháre s unikátnym vzduchotesným viečkom a môžete si k nej dokúpiť aj mriežku a závažie. Súčasťou balenia je aj návod s receptami. Okrem kapusty si v nej pripravíte kvašáky, kimchi alebo akúkoľvek kvasenú zeleninu.

Prezrite si súvisiace výrobky:

Pekáč s poklopom EXCLUSIVE 36x24cm

Počuli ste o pečenej husi zo Slovenského Grobu?

Obvyklou gurmánskou udalosťou v období jesene sú husacie hody. Pre chrumkavú husaciu pečienku ale nemusíte nikam jazdiť. Doma vytiahnite pekáč EXCLUSIVE a pusťte sa do toho. Vyzerá tak, ako napovedá názov – priamo exkluzívne, pretože je z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, má elegantný tvar, masívne úchyty a vnútorný samostatný rošt. A ako bonus pre vás máme originálny slovenský recept!
Taniere LEGEND
Klasické biele taniere by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Napríklad taniere LEGEND, ktoré majú univerzálnu bielu glazúru a jednoduchý minimalistický vzhľad. Sú vyrobené z prvotriedneho porcelánu a môžete ich dať aj do umývačky. Využijete ich pri každodennom stolovaní aj počas slávnostných príležitostí.
Džbán na pivo myBEER 2,5 l
Ku gulášu alebo pečenému mäsu sa výborne hodí dobre vychladené pivo a najlepšie je samozrejme čapované. Pokiaľ máte v okolí obľúbenú krčmičku, skočte si preň s džbánom myBEER, zmestí sa do neho až 5 čapovaných pív. Má atraktívny dizajn, originálnu odmerku a je vyrobený z prvotriedneho borosilikátového skla.

Ďalšie vychytávky, ktoré sa môžu hodiť:

Panvica grilovacia obojstranná MASSIVE ø 30 cm

Lokše a ďalšie tradičné maškrty

Na Slovensku sú obľúbenou prílohou aj samostatným jedlom lokše - placky, ktoré môžete podávať na slano aj na sladko. Pripravte cesto a upečte ich na poriadnej panvici. Robustná obojstranná panvica MASSIVE je vyrobená z hrubostennej liatiny a využijete ju na plynových sporákoch, v rúrach na pečenie a na griloch. Počas letnej sezóny s ňou môžete grilovať v Power grile PARTY TIME.
Kuchynský robot PRESIDENT
V miestnej kuchyni sa pri príprave rôznych jedál bežne používa aj údenina a klobásy. S ich jednoduchou domácou prípravou pomôže kuchynský robot PRESIDENT, ktorý najprv pomelie mäso a potom pomocou špeciálneho nádstavca vytvaruje klobásy. Výhodou domáceho spracovania je 100% kontrola nad surovinami. Uľahčite si prácu a spoľahnite sa na všestranného šikovného robota.
Blok na nože GrandCHEF, s 5 nožmi
A keď nie je čas na varenie a chcete si len vychutnať konkrétne (nielen) slovenské potraviny, nachystajte dosku a prichystané dobroty ukrajujte po kúskoch. Dôležité je vždy použiť kvalitný nôž. Naše nože GrandCHEF vyrobené z nehrdzavejúcej nožiarskej ocele majú rukoväte a čepele spojené hladko a bez výčnelkov. Práca s nimi je pohodlná a bezpečná, kúpite ich samostatne alebo v drevenom dizajnovom bloku.

Aj tieto výrobky si zaslúžia pozornosť: