info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneVychutnajte si dary leta po celý rok

Vychutnajte si dary leta po celý rok

Pamätáte špajzu u babičky plnú zaváranín alebo poháre všetkých veľkostí zavarených od mamičky u vás doma? To, v čom sme vyrastali, sa znovu „vracia do módy“. Vyrobte si vlastné kompóty, džemy aj domáce sirupy. Spôsobov, ako pestrú úrodu spracovať, je dnes ale omnoho viac. Spoznajte niektoré z nich a pomocníkov pre ne ako stvorené.
Súprava na zaváranie TESCOMA DELLA CASA, s teplomerom

Kúzlo domácej zaváraniny

Zaváranie nemusí byť veda, nepotrebujete žiadne špeciálne hrnce. Stačí si zaobstarať múdru a priestorovo úspornú súpravu, ktorá premení obyčajný hrniec na zavárací. Obsahuje nadstavec na bežné hrnce a kastróly s priemerom 24 cm, masívnu sklenenú pokrievku a odolný nerezový teplomer, ktorý zobrazuje teplotu vo vnútri hrnca.
Kliešte na zaváracie poháre TESCOMA DELLA CASA
Myslite pri nákupe zaváracích pomôcok na jednu z najdôležitejších – univerzálne kliešte na zaváracie viečka. Otvoria bez problému poháre so všetkými bežnými typmi skrutkovacích viečok aj omnia viečok. A malé prekvapenie na záver – vedia otvoriť aj malé viečka PET fliaš.
Stolný mixér PRESIDENT 1.8 l
Nestihli ste zavariť všetko ovocie? Pripravte si zo zvyšku smoothie alebo detskú výživu deťom. Stačí zapnúť stolný mixér. Ten náš s prednastavenými programami pre smoothie, koktejly a pyré má mimoriadne ostré nože, funkciu pulzného mixovania a veľkú nádobu s objemom 1800 ml.

Čo sa vám môže ešte hodiť?

Súprava na odšťavovanie ovocia a zeleniny TESCOMA DELLA CASA

Chcete zdravý domáci sirup? 

Vyrobte si domáci sirup, šťavu, želé alebo džem tradične varením, použite súpravu na odšťavovanie ovocia a zeleniny. Aj ona šetrí miesto v kuchyni, je vhodná na kastróly alebo hrnce s pokrievkou s priemerom 24 cm. Súčasťou súpravy je hadička z kvalitného silikónu na stáčanie tekutín do fliaš. Aké praktické a pohodlné!
Odkôstkovač čerešní HANDY
Nielen v sezóne vám urobí veľkú službu. Odkôstkovač čerešní uľahčí a spríjemní prípravu bublaniny aj džemu. Práca s ním je bezpečná a jednoduchá, čerešne aj višne zbaví kôstok rýchlo a šetrne. Táto bezchybná pomôcka odkôstkuje čerstvé, kompótované aj mrazené ovocie.
Zaváracie poháre s klipsou
Sú praktické a tiež krásne. Reč je o zaváracích pohároch s klipsou. Majú masívny uzáver z nehrdzavejúcej ocele a tesnenia z kvalitného prírodného kaučuku. Zaváraninu v nich môžete bez obáv uchovávať 3 až 6 rokov. V ponuke máme 7 veľkostí s objemom od 100 ml do 5000 ml.

Zrejme oceníte aj tieto výrobky:

Sušička potravín PRESIDENT

Sušenie, kvasenie a vákuovanie potravín

Je omnoho viac spôsobov, ako si uchovať úrodu na neskorší čas. Skvelá je napríklad sušička potravín, ktorú využijete na spracovanie ovocia, zeleniny, húb, byliniek a dokonca aj mäsa. Medzi jej prednosti patrí tichá prevádzka, veľká plocha na sušenie a veľmi praktické nastavenie teploty a doby sušenia.
Vákuová zváračka GrandCHEF
Máte veľké množstvo nielen ovocia a zeleniny, ale aj ďalších potravín, ktoré si chcete dlhšie uchovať a predĺžiť im tak čerstvosť? Potom by vám doma nemala chýbať vákuová zváračka s vákuovými vreckami alebo vákuovacou fóliou. Využijete ju aj na marinovanie, varenie metódou sous-vide a uchováte vďaka nej aj hotové jedlá.
Súprava na kvasenie TESCOMA DELLA CASA
Domáce kvasenie nikdy nebolo jednoduchšie. Milujete kyslú kapustu, kvasené uhorky alebo pickels? Potom sa vybavte súpravou na kvasenie s objemom 5000 ml alebo 1000 ml, ktorú tvoria poháre s unikátnym vzduchotesným viečkom. Súčasťou balenia sú osvedčené recepty, môžete si dokúpiť aj mriežku a závažie. Kvasené je zdravé, pustite sa s chuťou do toho!

A nezabudnite na: