• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneVyrazte na hríby a usušte si ich do zásoby

Vyrazte na hríby a usušte si ich do zásoby

Po daždi rastú ostošesť. Ak ste milovníci hríbov, určite viete, že je mnoho spôsobov, ako ich spracovať nielen  vo výborných a osvedčených receptoch, ale predovšetkým do zásoby. My vám pridáme tipy na kuchynský riad a pomocníkov, s ktorými vám pôjde práca pekne od ruky.
Taniere SIENA

Ľahké a rýchlo pripravené pokrmy z hríbov 

Balkón, terasa, záhrada. Využite pekné počasie a stolujte na čerstvom vzduchu. Uvarte si napríklad výbornú kulajdu ako ľahkú večeru. Servírovať ju môžete v okúzľujúcich keramických tanieroch SIENA. Majú kvalitnú odolnú glazúru a sú vyrábané ručne, každý kus je originál.
Súprava riadu DELIGHT, 8 dielov
Lahodnú polievku aj akúkoľvek inú dobrotu uvaríte v kvalitných hrncoch DELIGHT, ktoré sú atraktívne a nevšedné vďaka svetlej povrchovej farbe. Tento praktický nerezový riad s odolnou povrchovou úpravou má masívne sklonerezové pokrievky a pohodlné úchyty pre komfortnú manipuláciu.
Panvice SteelCRAFT
Vyprážané  hríby alebo akákoľvek minútka na panvici, tiež ich máte radi? Vytiahnite panvicu SteelCRAFT a už za pár minút si pochutnáte. S touto luxusnou oceľovou panvicou nešliapnete vedľa. Má nepriľnavý povrch odolný voči kovovému náradiu a je vhodná aj do rúry. Iste oceníte aj jej profesionálny vzhľad.

Uľahčite si prácu s:

Panvica hlboká štvorcová PRESIDENT Stone s pokrievkou 28 x 28 cm

Vonku je nevľúdne? Upečte hríbového kuba

Obľúbené staročeské jedlo si môžete dopriať nielen vo sviatočné dni, pripravte si ho kedykoľvek dostanete chuť. Zapečte zmes krúp a hríbov s cesnakom a korením v hlbokej štvorcovej panvici PRESIDENT Stone. Súčasťou panvice je tiež sklonerezová pokrievka. Panvica má antiadhézny povrch s charakterom prírodného kameňa, ktorý je natoľko odolný, že ho nepoškriabe ani kovové kuchynské náradie.
Súprava riadu COMPACT, 6 ks
Z hríbov si môžete pripraviť naozaj výdatné jedlá, ktoré zasýtia a zahrejú. Skúste napríklad delikátny hlivový guláš, vytiahnite hrnce COMPACT a pustite sa do toho. Táto dizajnovo ocenená súprava je unikátna v tom, že sa všetky riady vrátane pokrievok stohujú do seba. Pokrievky navyše pohodlne odložíte počas varenia na okraj nádoby.
Zapekacie misy DELÍCIA
Čo by vám doma určite nemalo chýbať? Kvalitná keramická zapekacia misa s odolnou glazúrou. Naše misy DELÍCIA vám ponúkneme hneď v troch farbách a štyroch rôznych veľkostiach. Vďaka atraktívnemu vzhľadu sa hodia aj na servírovanie a môžete ich použiť v akejkoľvek rúre na pečenie. Môžu  aj do mrazničky a umývačky.

Môže sa vám ešte hodiť:

Sušička potravín PRESIDENT

Sušené voňajú najviac! Urobte si poriadnu zásobu

Hríby sú výborné aj sušené - tie voňajú najviac! Nasušte si ich do zásoby. Najmodernejším pomocníkom v tomto smere je jednoznačne Sušička potravín PRESIDENT. Má príjemnú tichú prevádzku, naozaj veľkorysú sušiacu plochu (5 sušiacich roštov) a môžete na nej nastaviť teplotu aj dobu sušenia.
Multifunkčný vreckový nôž MOVE
Parťák do pohody aj nepohody. To je Multifunkčný vreckový nôž MOVE, ktorý by ste mali mať určite po ruke, než vyrazíte na hríby. Má množstvo vychytávok, napríklad otvárače na korunkové uzávery a konzervy, vývrtku, skrutkovač a tiež bezpečnostnú poistku proti samovoľnému sklopeniu čepele. Súčasťou balenia je aj ochranné puzdro, ktoré je možné pripevniť na opasok.
Zdravé dózy do mrazničky PURITY
Hríby môžete tiež zamraziť, či už čerstvé alebo tie tepelne predpripravené do základu - predsmažené na tuku a cibuli. Pre túto metódu máme bezchybné zdravé dózy do mrazničky PURITY v niekoľkých veľkostiach, ktoré sú vyrobené zo špičkového certifikovaného materiálu, dokonale tesnia, sú veľmi pružné a majú ľahké otváranie aj zatváranie.

Prezrite si ešte: