info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneStrukoviny. Všestranné v použití, nabité zdravím!

Strukoviny. Všestranné v použití, nabité zdravím!

Keď sa povie strukoviny, každý si predstaví fazuľovú polievku, šošovicu na kyslo alebo hrachovú kašu, jedlá známe zo školských jedální aj reštaurácií. Existuje ale mnoho iných úprav a moderných receptov. Strukoviny sa dobre uplatnia v teplej aj studenej kuchyni. Sú zdravé, majú celý rad minerálov, nízky glykemický index a vždy dobre zasýtia. Ponúkneme vám výrobky na ich prípravu a aj niekoľko zaujímavých receptov.
Riad DELIGHT


Tie najlepšie polievky z jedného hrnca

Polievka je základ a sýte polievky s mnohými druhmi  zeleniny a strukovín často nahradia hlavné jedlo, sú dobré na obed, ale aj ako ľahké večere. Užite si ich varenie v hrncoch a kastróloch DELIGHT. Tento moderný riad s odolnou povrchovou úpravou má masívne sklonerezové pokrievky a pohodlné úchyty. Súprava je vyrobená z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele, nádoby majú sendvičové dno a odmeriavaciu stupnicu. Vyskúšajte náš recept na taliansku polievku Ribollita s bielymi fazuľami. 
Tlakové hrnce ULTIMA
Strukoviny potrebujú pomerne dlhú dobu na uvarenie. Tú môžete výrazne skrátiť použitím tlakového hrnca ULTIMA, ktorý patrí k našim bestsellerom. Varenie v ňom je bezpečné vďaka 4 bezpečnostným poistkám, nastavenie ideálneho tlaku je intuitívne. Tento hrniec má veľmi komfortné ovládanie, zatvára a otvára sa jednou rukou. Potraviny v ňom uvaríte rýchlo a bez rizika rozvarenia.
Kontaktný gril PRESIDENT
Pokiaľ chcete vyskúšať vegetariánsku verziu burgeru, urobte si napríklad fazuľový – máme pre vás recept. Príprava zmesi je jednoduchá. Potom stačí už len rozpáliť Kontaktný gril PRESIDENT a začať grilovať. Gril PRESIDENT je výborný na obojstranné aj „barbecue“ grilovanie, horná doska je navyše nastaviteľná do piatich polôh a obidve dosky sú odnímateľné pre ľahké umývanie.


Bude sa vám hodiť:

Elektrický ryžovar GrandCHEF


Uvarí nielen ryžu, ale aj šošovicu

Zaobstarať si môžete tiež výkonný Elektrický ryžovar GrandCHEF. Okrem ryže, ktorú uvarí rýchlo a bezpečne bez prekypenia či pripálenia, pripraví aj šošovicu, bulgur, quinou alebo zeleninu. Aby jedlo nevychladlo, má ryžovar funkciu udržiavania servírovacej teploty. V balení nájdete aj odmerku pre správne dávkovanie a misku pre naparovanie zeleniny.
Dózy FIESTA
Všetky sypké a suché potraviny najlepšie uskladníte v sklenených dózach na potraviny FIESTA, ktoré ponúkame v niekoľkých veľkostiach. Sú vyrobené z odolného borosilikátového skla s uzáverom z prírodného bambusu. Tieto dózy sú ideálne tiež na strukoviny, vďaka číremu sklu ihneď vidíte ich obsah. Sklenené časti dóz môžete umyť aj v umývačke.
Cediaca misa s uzáverom PRESTO
Pokiaľ potrebujete prepláchnuť alebo namočiť strukoviny pred varením, bude sa vám výborne hodiť Cediaca misa s uzáverom PRESTO. V mise s uzavretým dnom strukoviny napučia a po zložení uzáveru ich scedíte a prepláchnete. Šikovná misa PRESTO je vyrobená z odolného recyklovateľného plastu a je vhodná aj do umývačky.


Čo ešte môžete potrebovať?

Riad BORDEAUX


V kuchyni by nemali chýbať...

základní pomocníci ako kvalitné kastróle a hrnce. Pokiaľ preferujete tradičný vzhľad riadu pred moderným, zaobstarajte si štýlové „červené“ hrnce a kastróly BORDEAUX. Ich hlavnými benefitmi sú nerezové indukčné dno, prvotriedny antiadhézny povrch, bezpečné úchyty zo žiaruvzdorného silikónu a výstupky na vnútornej strane pokrievky pre odkvapkávanie pary späť do hrnca.
Panvice TitanPOWER
Už ste niekedy ochutnali hráškový quiche? Aj na ten pre vás máme recept. Okrem správnych ingrediencií potrebujete poriadnu panvicu, na ktorú je spoľahnutie. Panvice TitanPOWER majú nepriľnavý povrch s titánovou vrstvou, sú odolné voči kovovému náradiu a vďaka nerezovej rukoväti vhodné aj do rúry na pečenie k dopekaniu pokrmov.
Tyčový mixér PRESIDENT, s príslušenstvom
Do povinnej kuchynskej výbavy patrí aj „tyčák“. Odporúčame vám výkonný Tyčový mixér PRESIDENT, s príslušenstvom. S jeho pomocou zmixujete polievku, pyré alebo výborný cícerový hummus. Taktiež s ním nasekáte mäso, cibuľu a pečivo. Má nastaviteľné otáčky, pulzné mixovanie a v jeho bohatom príslušenstve nájdete mixovaciu aj sekaciu nádobu a šľahaciu metlu.

Pár tipov na záver: