info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneVíkendové pečenie s príchuťou jesene

Víkendové pečenie s príchuťou jesene

Jesenné nedeľné popoludnie láka na posedenie pri čaji či káve. Upečte niečo dobré a pozvite rodinu alebo priateľov. Či už ste v pečení zdatní, alebo ešte len začínate, verte, že len s kvalitnou formou docielite dokonalý výsledok. Objavte aj ďalšie kuchynské vybavenie, ktoré vám jesenné pečenie uľahčí a spríjemní.
Forma bochníková DELÍCIA 29 x 16 cm, vrkoč

Originálna forma na (ne)kysnutú bábovku

Zbiehajú sa vám slinky na netradičnú bábovku v tvare vrkoča? Zaobstarajte si formu zo zliatiny kovov so špeciálnou povrchovou úpravou a upečte ju hneď na prvý krát na jednotku. K forme sme pribalili osvedčený recept, s ktorým nešliapnete vedľa. A vďaka kvalitnému nepriľnavému povrchu sa nemusíte báť, že vrkoč nebude chcieť z formy von.
Mlynček na mak HANDY
Sladké jedlá s makom nás sprevádzajú od detstva. Pokiaľ si nedokážete predstaviť väčšiu dobrotu ako nadýchané makové buchty, bude sa vám doma hodiť mlynček na makrevolučným mlecím mechanizmom z tvrdenej keramiky. Vďaka nemu si presne nastavíte požadovanú hrúbku mletia. A okrem maku v ňom pomeliete aj sušené ľanové, horčičné alebo sezamové semienka.
Neradi deťom kupujete trvanlivé sladkosti? S formou DELÍCIA SiliconePRIME máte jedinečnú príležitosť upiecť obľúbených medvedíkov so sladkou náplňou typu „Brumíkovia“ z vlastných surovín. Formu sme navrhli tak, aby prepekala rovnomerne, a pridávame k nej recept na dvojfarebných čoko medvedíkov z pšeničnej aj bezlepkovej múky. 

Pečenie vám uľahčí tiež:

Forma bábovka vysoká DELÍCIA ø 24 cm, vrtuľka

Tie najlepšie formy na bábovku

Dobrých receptov na bábovku nie je  nikdy dosť. Už ste vyskúšali pomarančovú? Je tak voňavá a vláčna, že vás hostia budú žiadať o recept. Ako je u našich vysokých foriem na bábovku zvykom, vďaka pevnému korpusu zo zliatiny kovov a špičkovému antiadhéznemu povrchu v atraktívnej metalickej farbe prepečú múčnik rovnomerne a bez pripaľovania. Po upečení ho preto z formy ľahko vyklopíte.
Forma na tortu rozkladacia DELÍCIA, so skleneným dnom
Piecť aj servírovať. Rozkladacia forma na tortu má odnímateľné dno, na ktorom upečenú tortu aj naservírujete. Na rozdiel od klasického dna s antiadhéznym povrchom je možné na sklenenom dne tortu alebo iný múčnik aj rozkrájať.
Je pre vás bežná bábovka moc veľká? Potom skúste niečo drobnejšie. Dokonale prepracovaná malinká bábovka poteší každého, kto sa do nej zahryzne. Aby sa podarila, vyrobili sme kovovú formu s nepriľnavým povrchom, v ktorej drobných skvostov upečiete rovno deväť.

Neprehliadnite praktických kuchynských pomocníkov:

Misa na kysnuté cesto s ohrievačom DELÍCIA ø 26 cm

Rýchle kysnutie? Ide to!

Cesto potrebuje čas a teplo, aby dobre vykyslo. Praktickú misu so vzduchotesným vekom sme vybavili vychytaným ohrievačom, ktorý jeho prípravu značne urýchli. S cestom sa podelí o svoje teplo a skráti tak zdĺhavý proces kysnutia, aby ste si na čerstvom pečive pochutnali oveľa skôr.
Kuchynský robot PRESIDENT
Ak ešte pripravujete cestá ručne alebo máte niekoľko prístrojov na miešanie, šľahanie, hnetenie a strúhanie, možno nastal čas zaobstarať si robot. Náš robot PRESIDENT je celokovový, výkonný a má veľkú výbavu. Okrem spomínaných činností vie aj mixovať, nastrúhať zeleninu a pomlieť mäso. Ušetrite si námahu s týmto nenahraditeľným kuchynským pomocníkom.
Podložka na cesto s klipsou DELÍCIA SiliconPRIME 50x40 cm
Na jesenné víkendové pečenie sa vám bude hodiť podložka na cesto, ktorú po použití ľahko zrolujete a uložíte. Podložka dokonale priľne k pracovnej ploche a vďaka šikovnému povrchu sa k nej nelepí cesto. Vyrábame ju zo žiaruvzdorného silikónu, vďaka ktorému poslúži aj ako podložka pod horúci riad.

V predajniach aj e-shope nájdete tiež: