info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyVarenie a pečenieNajlepšie potraviny, ktoré si pripravíte doma

Najlepšie potraviny, ktoré si pripravíte doma


Prečo sú domáce potraviny najlepšie? Pretože máte kontrolu nad ich zložením aj výrobou. A navyše chutia o dosť lepšie ako kupované. Či už sa rozhodnete pre doma vyrobené cestoviny, syr, šunku alebo niečo sladké, tých najlepších pomocníkov hľadajte v našich predajniach a e-shope.

Strojček na prípravu cestovín GrandCHEF

Domáce cestoviny sú „in“

Pamätáte si chuť babičkiných polievkových rezancov? Že už ste dlho domáce cestoviny nejedli? A pritom je ich domáca výroba jednoduchá. Postačia vám tri ingrediencie a šikovný strojček. Pripravíte v ňom pláty cesta s hrúbkou, akú si vyberiete. A z nich potom pomocou nástavca rôzne typy cestovín, napríklad lasagne alebo fettuccine

Valček na pizzu drevený DELÍCIA 40 cm, ø 5 cm

Skôr ako sa pustíte do pečenia domácej pizze, vybavte sa dreveným valčekom. Vyrábame ho z odolného dreva gumovníka brazílskeho a umožní vám váľať dlaňou, teda s väčším citom. Cesto si tak doslova vyšperkujete. A v kuchyni sa vám samozrejme bude hodiť aj na ostatné sladké a slané múčniky. Už ste vyskúšali pravý taliansky recept na domácu pizzu margherita?

Kameň na pizzu DELÍCIA 38 x 32 cm

Pre krásne chrumkavú prepečenú pizzu už nemusíte jazdiť do Talianska. So správnym receptom, vybranými surovinami a kameňom na pečenie si ju môžete dopriať aj doma. Kameň z pórovitého kordieritu funguje tak, že odsaje vlhkosť zo spodnej časti korpusu. Potom ju postupne uvoľní späť do priestoru na pečenie. Pizza tak získa dokonale chrumkavý korpus a uchová si šťavnatú náplň.

Možno sa vám budú hodiť tiež:

Súprava na nakladaný hermelín TESCOMA DELLA CASA

Najlepší recept na domácich utopencov a nakladaný hermelín?

Kto má rád nakladaný hermelín a utopencov, má väčšinou aj vlastný vyskúšaný recept. Samozrejme ten najlepší! S našou súpravou bude príprava a servírovanie tejto pochúťky výrazne pohodlnejšie. Súčasťou nádoby s viečkom je totiž naberací diel na pohodlné postupné odoberanie a odkvapkanie nálevu. Aj my máme na utopencov jediný správny recept, vyskúšajte ho!

Súprava na prípravu čerstvého syra TESCOMA DELLA CASA

Čerstvé syry sú hotové raz dva. Najmä, keď máte po ruke vychytanú súpravu na ich prípravu. Rovnako ľahko pripravíte so špeciálnou súpravou aj krémové syry. Zdravú desiatu či večeru bez „éčok“ a konzervantov si tak zvládne urobiť naozaj každý!

Pokiaľ sa radi zahryznete do krajca poctivého doma upečeného chleba, budú sa vám hodiť naše produkty, s ktorými upečiete dokonale tvarovaný bochník. V košíku s miskou chlieb krásne vykysne a forma na okrúhly chlieb jeho tvar postráži pri pečení.

Keramická forma na chlieb guľatá DELÍCIA
Pečiete chlieb tradičným spôsobom? Využite vlastnosti formy vyrobenej z hrubostennej keramiky. Forma nielen skvele kumuluje teplo a chlieb sa v nej preto dokonale prepečie, ale môžete ju využiť na veľa ďalších sladkých aj slaných jedál. Navyše v pozícii s poklopom dole poslúži aj ako hlboký pekáč.
Šunkovar PRESTO, s teplomerom
Aj kvalitná kupovaná šunka obsahuje konzervanty, zvýrazňovače chuti a stabilizátory. Pokiaľ si ju ale pripravíte doma z mäsa, ktoré si sami vyberiete, môžete ju servírovať aj deťom. V našom modernom šunkovare okrem lahodnej šunky pripravíte aj paštétu, terinu alebo zemiaky so smotanou.

Ešte môžete potrebovať:

Aj maškrtiť sa dá zdravo

S unikátnym lisom pripravíte tyčinky, ktoré skvele vyzerajú aj chutia, a to hlavne vďaka ingredienciám, ktoré si postrážite sami. K výrobku sme pribalili odskúšané recepty, s ktorými neurobíte chybu. Máte chuť na datľové s medom alebo radšej čokoládové s orieškami?

Gumové medvedíky alebo dážďovky nemusia byť postrachom rodičov, ak sú vyrobené z overených surovín. So silikónovými formami je to prekvapivo ľahké. Aj bez farbív a nežiadúcich sladidiel sa deťom môžu rozžiariť oči.

Smotanové aj ovocné zmrzliny, sorbety aj ľadové nápoje hotové za 20 minút? So zmrzlinovačom to ide. Jednoducho pripravíte až 800 ml vynikajúcej zmrzliny. Použijete to, čo máte radi, napríklad čerstvé ovocie a kvalitnú čokoládu. Maškrtenie tak budete mať pod kontrolou.

Čo sa ešte môže hodiť: