info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneSladká chuť letného ovocia

Sladká chuť letného ovocia

Čerstvé ovocie je to, čo na lete milujeme. Môže byť niečo lepšieho, ako sa dosýta najesť zrelých čerešní, sladkých jahôd alebo čučoriedok? Pripravili sme inšpiráciu a 4 fantastické recepty na tradičné aj nové využitie letného ovocia v kuchyni.  
Forma 6 mini báboviek DELÍCIA SiliconPRIME


Ide to aj bez pečenia

Silikónové formy TESCOMA sú stávkou na istotu. Žiadne vymazávanie, vysypávanie, pripaľovanie. Upečiete v nich klasické bábovky, muffiny a donuty, ale aj plnené medvedíky. Napadlo by vás, že sa dajú využiť aj na nepečené dezerty? A pretože deti milujú sladké želé bábovky, pripravte ich práve zo zrelého sezónneho ovocia!
Cedník s miskou VITAMINO ø 20 cm
Cediaca misa je náš obľúbený typ výrobku 2 v 1. Nedáme na ňu dopustiť pri oplachovaní ovocia a zeleniny. Ideálna je ale aj na cedenie a ako bežná misa. Vyberte si z dvoch veľkostí a vrhnite sa na ovocie!
Línia PROVENCE
Keď servírujete na porcelánových tanieroch PROVENCE, leto na vás priam dýcha. Nežný motív kvietkov levandule vás okúzli. Zaobstarajte si celú súpravu alebo jednotlivé taniere a hrnčeky. A vyskúšajte jednoduchý múčnik s čerešňami podľa nášho receptu.


Budú sa vám hodiť:


Upečené do chrumkava

Jahodovo-rebarborový crumble je šťavnatý dezert, ktorý si môžete dopriať na raňajky alebo desiatu. Jeho základom je ovocie a do chrumkava upečená posýpka. Kopček vanilkovej zmrzliny túto letnú mňamku dovedie k dokonalosti. Zapečte a servírujte ho v porcelánovej mise, ktorej veľkosť si zvolíte podľa toho, akú veľkú chuť na crumble máte. Odporúčame vybrať tú najväčšiu, aby sa dostalo na všetkých.
Forma s vlnitým okrajom guľatá GUSTO ø 28 cm
Jahôd je buď príliš málo, alebo až moc naraz. Keď u vás nastane tá druhá situácia, nachystajte si krásnu porcelánovú guľatú formu a upečte linecký koláč, ktorý sa len rozplýva na jazyku. Sladkosť jahôd sa v ňom snúbi so sviežou kyselkavou chuťou rebarbory. A tejto kombinácii je ťažké odolať!
Dvojstenné poháre myDRINK
Ovocie sa hodí aj do osviežujúcich nápojov. Či už vyrábate domáce sirupy alebo máte radi čistú vodu s čerstvým ovocím, servírujte pitie štýlovo a s ľadom. Optimálnu teplotu pomôžu udržať dvojstenné poháre. Tie nájdu svoje využitie ako na kávu a čaj, tak na chladené nápoje. Vyberajte z troch veľkostí.


Čo ešte môžete potrebovať?

Servírovací podnos na tortu DELÍCIA ø 31 cm, porcelánový


Štýlové servírovanie

Pre všetkých milovníkov krásnych dezertov máme biely porcelánový podnos, na ktorý vystavíte luxusný cheesecake alebo iné torty a múčniky. Vyskúšajte, ako sa na ňom bude vynímať čučoriedkový cheesecake podľa receptu nášho šéfkuchára. Zaobstarajte si poklop s nastaviteľnou ventiláciou, ktorý jedlo ochráni pred oschnutím a hmyzom.
Forma na tortu rozkladacia DELÍCIA ø 26 cm, s poklopom
Spoznajte vychytávku na letné tortičky a múčniky. V kvalitnej forme s antiadhéznym povrchom múčnik upečiete a potom ho ľahko prenesiete. Plastový poklop ochráni obsah proti osychaniu. A vďaka sklápacej rukoväti sa forma dá ľahko prenášať. A v neposlednom rade je v nej múčnik chránený pred hmyzom a ďalšími maškrtníkmi, ktorým nie je určený.
Odkôstkovač čerešní HANDY
Tento vynález, to je jednoducho pecka! Už ste si niekedy skoro vylomili zub na čerešňovom koláči? To sa stáva. Nie však tým, ktorí použijú odkôstkovač z TESCOMY. Pracuje sa s ním jednoducho a bezpečne a okrem čerstvých višní a čerešní si poradí aj s kompótovanými a mrazenými. Uľahčite si raz a navždy prípravu na varenie, pečenie aj konzervovanie.


Na čo nezabudnúť?