info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogInšpirácie a nápadyMilujeme kávu, čaj aj čokoládu. A vy?

Milujeme kávu, čaj aj čokoládu. A vy?

Chuť čokolády je celkom jedinečná a práve preto patria čokoládové príchute k tým vôbec najobľúbenejším. V spojení s dobrou kávou alebo kvalitným čajom sa jej chuť ešte umocní. Naučte sa pár skvelých čokoládových múčnikov a kúpte si výbavu na prípravu a servírovanie skvelej kávy aj tee ;-)
Čokotorta

Dobrý múčnik, či už čokoládový alebo iný si väčšina z nás dopraje so šálkou kávy. Pokiaľ vám doma chýba moderný porcelánový servis s originálnymi motívmi, v ktorom by ste kávu mohli servírovať sebe aj návštevám, máme pre vás tip:
Šálka na espresso s podšálkou myCOFFEE, 6 ks, Sugar

Šálky na espresso s podšálkami myCOFFEE


Tieto dizajnové šálky kombinujú tradičný tvar porcelánového servisu s moderným dekorom. Vyrábame ich z tenkostenného „nového kostného porcelánu“, ktorý je výnimočný svojou mimoriadnou belosťou a vysokou odolnosťou. Tento materiál má všetky vynikajúce vlastnosti tradičného a luxusného kostného porcelánu, je tenký, preto ľahký a pritom veľmi pevný – len pravá kostná múčka používaná v tradičnom čínskom kostnom porceláne je nahradená ekologickým syntetickým materiálom. Páči sa vám?


Čo ďalšieho sa k vychutnávaniu čaju a kávy môže hodiť?

Príprava dobrej kávy vyžaduje čerstvo namleté zrnká:

Mlynček na kávu GrandCHEF

Skúste mlynček, ktorý nepotrebuje elektrinu, pritom nevyžaduje drinu ;-)

Tento ručný mlynček GrandCHEF s keramickým mlecím mechanizmom vás okúzli svojou praktickosťou a mletím bez námahy. Zvládne umlieť kávu na 6 rôznych stupňov hrubosti, ktoré si jednoducho nastavíte podľa toho, akú kávu pripravujete. Stačí pootočiť strednou časťou mlynčeka a na stupnici zvoliť požadovaný stupeň. Vybavili sme ho šikovnou odnímateľnou odmerkou, ktorá za vás dohliadne koľko šálok máte namletých. Navyše je mlynček perfektne skladný, rukoväť je možné po použití zložiť a zavesiť na mlynček.


Čo sa vám tiež môže hodiť:

Kávovar na tradičnú taliansku kávu

Nemusíte mať drahý pákový espressovač, aby ste si mohli doma pripraviť luxusne dobrú taliansku kávu. Stačí mať klasický kávovar v podobe moka kanvičky PALOMA, nazývaný tiež perkolátor, ktorý je vynikajúci na prípravu tradičnej kávy typu espresso. Jeho tvar je nezameniteľný, rovnako ako chuť pripravovanej kávy – jeho vzhľad totiž vychádza z pôvodného dizajnu kávovaru Moka Express z roku 1933. Máme v ponuke tiež nerezové perkolátory MONTE CARLO, úplnou klasikou sú však tieto hliníkové:

... alebo legendárny FRENCH PRESS

Príprava výberovej kávy a čaju v domácich podmienkach je hotové umenie. Kanvica TEO bola navrhnutá po vzore French press – jednoduchého kávovaru na prípravu skutočne kvalitnej kávy s vycibrenou chuťou a vôňou, ktorý si skvelo poradí aj s prípravou sypaného čaju.
Kanvice na čaj a kávu TEO, ktoré si môžete kúpiť v dvoch veľkostiach, zaujmú na prvý pohľad svojim čistým a nadčasovým prevedením. Vyrábame ich zo žiaruvzdorného borosilikátového skla, luxusný stojan je kombináciou špičkovej nerez ocele a plastu. Úchyt z kvalitného plastu má ergonomický tvar, takže vám kanvička padne do ruky ako uliata a bude sa s ňou ľahko manipulovať.


Ďalej by vás mohlo zaujímať:


Pokiaľ dávate prednosť čaju...

...nemala by vám chýbať dizajnová kanvica s vylúhovaním

Ideálne vyrobená zo žiaruvzdorného borosilikátového skla, ktorá je vhodná na prípravu a podávanie horúcich aj studených nápojov. A práve taká je kanvica MONTE CARLO. Má široké dno, ktoré prispieva k rýchlemu dosiahnutiu varu. Priestorné vylúhovacie sitko je vhodné pre vylúhovanie čaju, byliniek aj krájaného ovocia a je možné ho po vylúhovaní otvoriť a ľahko vyčistiť. Hrdlo kanvice je dostatočne veľké pre ľahké čistenie vo vnútri kanvice. A v neposlednom rade – vyrobená je v Českej republike ;-)


Pozrite si tiež: