info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa

Paradajková chuť leta

Paradajkové jabĺčka nám prirástli k srdcu. Pestujeme ich na záhonoch, v skleníkoch aj na balkónoch. Chutia skvele, sú zdravé a dajú sa v kuchyni využiť na veľa spôsobov. Pozrite si naše tipy na ich spracovanie pomocou kuchynských vychytávok, ktoré vám uľahčia prácu. A neprehliadnite recept na babičkin domáci kečup.
Tlakový hrniec ULTIMA

Tlakáč, ktorý sa ovláda ľavou zadnou

Ak máte výhrady alebo nedôveru k svojmu starému tlakovému hrncu, nastal čas na zmenu. Náš osvedčený tlakový hrniec ULTIMA si môžete zaobstarať v rôznych veľkostiach alebo v praktickej verzii s dvoma nádobami s objemom 4 a 6 litrov a univerzálnym vekom. Veľkosť hrnca si potom vyberáte podľa toho, či varíte len pár litrov polievky alebo kečup z domácich paradajok, pre ktorý budete do špajze chodiť celú zimu. A na ten vám pridáme osvedčený recept od babičky Marušky. 
Súprava tanierov PROVENCE, 12 ks
Originálny dekor drobných akvarelových kvietkov levandule na porcelánových jedálenských tanieroch PROVENCE vám bude po celý rok pripomínať leto. Chuť šťastných letných dní si môžete kedykoľvek navodiť aj dobrým jedlom so sušenými paradajkami. Vyskúšajte omáčku na cestoviny, ktorej kúzlo spočíva v jednoduchosti a malom počte ingrediencií.
Riad Bordeaux
Ikonický riad BORDEAUX vás nadchne farbou aj celokovovým spracovaním, vďaka ktorému ho môžete používať nielen na všetkých typoch sporákov, ale aj v rúre. Antiadhézny povrch zaistí, že sa v ňom nič nepripáli. Zaobstarali sme ho silikónovými úchytmi, aby zaobchádzanie s ním bolo úplne bezpečné. Špeciálne tvarovaná pokrievka s výstupkami na vnútornej strane zaistí odkvapkávanie pary späť do hrnca.  

Čo sa vám môže na spracovanie paradajok ešte hodiť?

Stolný mixér PRESIDENT 1.8 l

Roztočte paradajky v super výkonnom mixéri!

Výnimočne silný mixér PRESIDENT s mimoriadne ostrými nožmi a masívnou sklenenou nádobou je ideálny kuchynský pomocník na leto. Pripravíte v ňom ovocné a zeleninové pyré, smoothie aj studenú španielsku polievku gaspacho. A je to jeden z mála kuchynských mixérov, ktorý zvládne rozsekať aj ľad.
Panvice i-PREMIUM Protect
Varenie na indukčnej doske má svoje výhody.  Aby sme ju ochránili pred poškriabaním a predĺžili jej životnosť, vybavili  sme panvice i-PREMIUM Protect silikónovými žiaruvzdornými nôžkami. Ich antiadhézny povrch je odolný aj proti neostrému kuchynskému náradiu. Na takej panvici sa ľahká letná večera pripraví rýchlo a ľahko.
Kameň na pizzu DELÍCIA 38 x 32 cm
Ochutnajte najchrumkavejšiu pizzu s paradajkami. Ako na ňu? Upečte ju na špeciálnom kameni z pórovitého kordieritu. Kameň na pečenie rozpálený v bežnej domácej rúre alebo v záhradnom grile rýchlo odsaje vlhkosť zo spodnej časti cestového korpusu pizzy a postupne ju uvoľní späť. Výsledkom je dokonale chrumkavý korpus a správne šťavnatá náplň.

Čo ešte odporúčame:

Cedník do drezu PURO

Malý veľký pomocník - sitko do drezu PURO

Sú drobnosti, vďaka ktorým sa vám v kuchyni bude lepšie pracovať. Jednou z nich je sitko do drezu, ktoré neslúži len na cedenie pokrmov, ale aj na oplachovanie ovocia a zeleniny, pozrite sa sami. A pretože máme radi multifunkčné veci, môžete ho využiť tiež ako odkvapkávač na riad.
Pasírovač GrandCHEF
Ak máte zrelé paradajky, pripravte si domácu passatu, ktorú celoročne využijete do mnohých pokrmov. Pasírovanie zbaví paradajky šupiek a semienok a výsledný produkt môžete zamraziť v dózach alebo zavariť. Vďaka vymeniteľným diskom pasírovač spracuje aj ovocie, napríklad banány, jablká a jahody a tiež zeleninu, ako napríklad cuketu, koreňovú zeleninu alebo zemiaky. Požadovanú hustotu si zvolíte sami.
Zdravé mini dózy do mrazničky PURITY
Dózy sú vyrobené z materiálu, ktorému nevadí dlhodobé skladovanie ani mrazenie. Vďaka svojej veľkosti sú ideálne práve na zamrazenie porcií passaty. Vhod prídu aj na uskladnenie ovocného pyré, vývaru alebo byliniek. Majú špeciálne tvarované dno, vďaka ktorému obsah ľahko vytlačíte von.

A pár osvedčených produktov na záver: