• Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneUžite si naplno prvé letné ovocie

Užite si naplno prvé letné ovocie

Tiež sa každý rok na začiatku leta nemôžete dočkať prvých jahôd a čerešní, aby ste si z nich vlastnoručne vyrobili lahodné marmelády alebo sirupy? Pochutnajte si na čerstvom ovocí alebo si ho uchovajte do zásoby v mrazničke na celoročné pečenie a maškrtenie. Skontrolujte, či vám nechýbajú nejaké pomôcky v kuchyni. Ak áno, vyrazte do našich predajní alebo nakúpte v e-shope.
Súprava na prípravu sirupov TESCOMA DELLA CASA 1500 ml

Všetko pre jednoduchú prípravu a spracovanie

Na prípravu domácich štiav a sirupov za studena máme šikovnú súpravu, s ktorou si vyrobíte skvelý domáci sirup. Takto pripravené šťavy a sirupy neobsahujú žiadne umelé farbivá ani konzervanty. Navyše v nich zostáva maximálne množstvo vitamínov a cenných látok.
Cediaca misa s uzáverom PRESTO
Pri spracovaní ovocia sa vám bude výborne hodiť cediaca misa, ktorá má uzáver dna. Ovocie v nej najskôr opláchnete a nasadením veka z nej razom urobíte plnohodnotnú misu. Využijete ju nielen na ovocie a zeleninu, ale aj na prepláchnutie a napučanie strukovín.
Odkôstkovač čerešní HANDY
Zbavte čerešne kôstok komfortným spôsobom! S odkôstkovačom čerešní to pôjde raz dva. Práca s ním je naozaj jednoduchá a bezpečná, čerešne a višne zbaví kôstok rýchlo a šetrne. Táto skvelá pomôcka funguje na čerstvé ovocie, kompóty a dokonca aj mrazené ovocie.

Čo sa bude hodiť:

Zaváracie poháre s klipsou TESCOMA

Kompót, marmeláda aj sirup

S nadsadením povedané, kto v sezóne nezavára, akoby nebol. Pochutnajte si na domácom kompóte alebo džeme. Najskôr si ale kúpte praktické poháre. Zaváracie poháre s klipom majú masívny uzáver z nehrdzavejúcej ocele a tesnenie z prírodného kaučuku. Zaváraninu v nich môžete skladovať po dobu 3 až 6 rokov. Dobrý domáci kompót v peknom pohári urobí parádu v špajze a poteší aj ako milý darček.
Súprava na odšťavovanie ovocia a zeleniny TESCOMA DELLA CASA
Súprava na odšťavovanie ovocia a zeleniny predstavuje unikátny odšťavovač na tradičnú prípravu varením. Túto nádobu so silikónovou hadičkou s uzáverom pre pohodlné stáčanie štiav nasadíte na akýkoľvek bežný nerezový hrniec alebo kastról s priemerom 24 cm. Pripravíte v nej sirup, želé, marmeládu aj džem.
Poháre myDRINK Style 350 ml, 6 ks
Keď dostanete chuť na ovocný dezert a nemáte veľa času, vezmite sušienky, jogurt a množstvo ovocia. Potom už len vrstvite do pohárov myDRINK Style. Majú sympatický minimalistický dizajn a sú vyrobené z číreho skla, ktoré je odolné, pritom ľahké. Slúži k servírovaniu nápojov a budú skvelé aj na dezerty do pohára.

Zrejme oceníte aj tieto výrobky:

Ovocie do pečených aj nepečených múčnikov

Veľa múčnikov potrebuje čas a má svoje nároky na prípravu. Čím náročnejší koláč, tím viac oceníte kuchynského robota. Uhnieti cestá, vyšľahá krémy, namelie orechy, vytvaruje cukrovinky alebo zmixuje ovocný preliv. Luxusný kuchynský robot PRESIDENT má kultivovaný chod, silný výkon 1 500 W, nerezovú misu s objemom 6 litrov, 6 rýchlostí nastavenia otáčok, funkciu pulzného pohonu a ďalšie benefity.
Forma na nepečené torty DELÍCIA
Leto praje aj ľahkým nepečeným múčnikom. Čo tak tvarohová alebo zmrzlinová torta či smotanová panna cotta? Nachystajte všetky ingrediencie vrátane jahôd, čerešní, malín a pustite sa do toho. Odporúčame použiť krásnu formu v tvare venca na nepečené torty. Využijete ju aj na slané aspiky a podobné dobroty. Jej výhodou je aj odnímateľný stredový diel.
Forma na tortu rozkladacia DELÍCIA ø 26 cm, s poklopom
Cheesecake, ľahkú bublaninu alebo jemnú tortu pripravíte v klasickej forme na torty s prvotriednym antiadhéznym povrchom,  súčasťou je tiež praktický plastový poklop. Vďaka nemu pečené aj nepečené dobroty bezpečne prenesiete, ochránite ich proti uschnutiu a tiež ich lepšie uskladníte. Poklop má navyše sklápaciu rukoväť na pohodlné prenášanie.

Prezrite si ešte: