info text
  • Prihlásiť sa
  • Prihlásiť sa
Úvodná stranaTESCOMA blogTematické týždneNeviete, ako naložiť s cuketou?

Neviete, ako naložiť s cuketou?

Je to tu zas! Obdobie, kedy slovo cuketa zaplavilo internet, domácnosti aj kancelárie. Pokiaľ nemáte svoje osvedčené recepty na cuketové dobroty alebo hľadáte novú inšpiráciu, čítajte ďalej. Okrem menu od polievky po múčnik u nás nájdete aj vyskúšané kuchynské pomôcky, s ktorými zelenú nádielku zdoláte s gráciou!
Panvice SteelCRAFT

Zatočte s cuketou a hoďte ju na panvicu

Poznáte „zoodles“? Anglické slovo vzniklo zmiešaním slova „zucchini“ (cuketa) a „noodles“ (rezance). Cuketové rezančeky alebo špirálky sú zaujímavou, zdravou a odľahčenou alternatívou cestovín. Podávať ich môžete napríklad s omáčkou alebo pestom. Pripravte si ich na panvici SteelCRAFT, ktorá vás nadchne špeciálnym oceľovým rastrom. Môžete v nej variť aj vyprážať, dusiť, zapekať v rúre a neublíži jej ani kovové kuchynské náradie. Či je to panvica vhodná aj na indukciu? Ale samozrejme!
Špiralizér HANDY, 3 čepele
Na rozdiel od rekreantov, ktorí si radi vychutnajú sladké ničnerobenie, špiralizér v lete nerád zaháľa. Vie totiž pripraviť špagety, tenké rezančeky a špirálové plátky nielen z cukety, ale aj zo zemiakov, uhoriek, mrkvy alebo ovocia. Bola by škoda tohoto všestranného pomocníka nevyužiť.
Power gril PARTY TIME
Grilovať už za pár minút a ešte na balkóne, kde nie je práve miesta nazvyš? Žiadny problém s Power grilom PARTY TIME. Prenesiete ho kamkoľvek budete chcieť: do kempu, k susedom alebo na piknik. Na rozdiel od bežných grilov nedymí. Pripravíte na ňom všetko, čo radi grilujete. Odporúčame vyskúšať na plátky nakrájané a obľúbenou marinádou potreté kolieska cukety. 

Čo sa vám môže na cukety hodiť?

Krájacia doska AZZA 50x33 cm

Odolná a elegantná kuchynská „doska“

Poriadna doska zo špeciálne vrstveného bambusu vám bude vždy po ruke na krájanie, porciovanie aj naklepávanie potravín. Je možné pod ňu zasunúť tanier alebo podnos a zhrnúť naporciované suroviny. Doska má aj žliabok na zachytávanie tekutín, pokiaľ na nej krájate napríklad paradajky. Pokiaľ na nej chcete nakrájať cukeťák, po ktorom sa len zapráši, skúste si ho tento rok upiecť podľa obľúbeného nášho receptu.
Súprava riadu HARMONY, 8 dielov
Súprava moderného nerezového riadu HARMONY vás nesklame. Okrem nádob s vodotesnými úchytmi, do ktorých nezatečie voda, zaujme sklonerezovými pokrievkami s otvorom na odvod pary. A vy tak môžete jednoducho sledovať, ako sa v nich varí napríklad cuketová polievka. S naším receptom a vďaka trojvrstvovému indukčnému dnu, ktoré šetrí energiu, to bude rýchlovka.
Riad SIENA
Každá cuketová placka je originál. A veľmi chutný originál, preto vám na ne pridávame recept. Naservírovať si ich môžete na jedálenských tanieroch SIENA, ktoré sú vďaka ručnej výrobe tiež jedinečné. A napriek tomu je tento riad určený na každodenné používanie a možno ho použiť ako v mikrovlnnej rúre, tak umývať v umývačke. 

Uľahčite si prácu s týmito pomocníkmi:

Sendvičovač PRESIDENT 3 v 1

Ušetrite miesto s jedným prístrojom na sendviče aj vafle

Sendvičovač s tromi súpravami výmenných dosiek je praktický kuchynský prístroj, ktorý šetrí miesto. Ráno v ňom pripravíte sendviče do školy alebo práce a popoludní poslúži ako vaflovač. A keď bežné cesto obohatíte kúskom olúpanej nastrúhanej cukety, stravníci si ničoho nevšimnú a s láskou pripravené cuketové vafle budú len chváliť. Neveríte? Postupujte podľa overeného receptu.
Servírovací podnos ONLINE 32 x 22 cm
Ďalší elegantný kuchynský doplnok z bambusu využijete na servírovanie letných kulinárskych prekvapení. Ako na cuketové vafle, už sme poradili pri sendvičovači, stačí len dodať, že jedným z najkrásnejších prekvapení môžu byť štýlovo naservírované raňajky do postele.
Zapekacie misky DELÍCIA
Máte radi premyslený riad, ktorý plní viac funkcií naraz? My sa v ňom priamo vyžívame. Zapekacie misy DELÍCIA slúžia vďaka kvalitnej glazúre zabraňujúcej pripekaniu nielen na pečenie v rúre, ale aj na servírovanie. V jednej z mís sme upiekli cuketový koláč s osviežujúcou citrónovou polevou. Cuketu by v nej nikto nehľadal. Vyskúšajte recept a presvedčte sa.

Pár vychytávok na záver: